https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Verdiğiniz Sözleri Tutun’

‘Verdiğiniz Sözleri Tutun’
1.291 views
25 Ağustos 2015 - 7:47

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, yaşanan maden faciasının ardından esnafın olumsuz yönde etkilendiğini belirterek, “Soma esnafımız kredi borçları yüzünden icra ile karşı karşıyadır ve bunun neticesinde sicil bozukluğunun verileceği banka kredileri raporlarının esnafa bir daha kredi verilmemesi konusunda eksi bakiye yazacağından Soma esnafının iflası gerçekleşeceği kesinlik kazanmaktadır. Yaklaşan genel seçimler öncesi Soma halkı kendisine verilen değeri ne olduğunu görmeli akp iktidarına en iyi dersi vermelidir” dedi.
MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “301 Maden faciasından sonra ilçemizde ekonomik yönden büyük sıkıntılar baş göstermiştir. Esnafımız yaşanan faciadan olumsuz olarak etkilenmiştir. Maden faciasının yaşandığı Soma kömürleri firmasının Soma içerisinde olan borçlarını ödeyememesinden kaynaklanan ekonomik darlılık esfanafımızı bankalardan krediler çekerek hayatlarına devam etme mücadelesine bürünmüşlerdir. Maden faciasının hemen ardından Türkiye ve Dünyanın gözü Soma ilçemize çevrilmiştir. Kamu oyunun sürekli Soma ilçesi üzerine yoğunlaşması akp iktidarını tedirgin etmiş Soma halkımızı içine düştüğü ekonomik bunalımdan kurtaracakları sözleri vermişlerdir. Ancak ilçemiz iktidar ve muhalafet partileriyle , sivil toplum kuruluşlarıyla , Belediye Başkanlığı ile Soma haklımızın içinde bulunduğu dar boğazdan çıkarmak için büyük mücadeleler vermişlerdir. Ancak iktidar partisi Milletvekilleri ve Bakanları Soma ilçemiz için vermiş oldukları sözleri tutmamışlardır. Burada sadece Soma halkını değil kendi temsilcilerinide kandırmışlardır. Biz Soma Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerelde Akp temsilcilerine herhangi bir şey demek istemiyoruz. Burada ortaya çıkan tablo analizine bakacak olursak Akp iktidarının , Akp Manisa Milletvekillerinin ve yereldeki yöneticilerini adam hesabına almadıkları Soma ilçesine olan kinlerini kendi yandaşlarını dahi ezerek bariz bir şekilde gösterdikleri ortaya çıkmıştır. Oysaki Soma ilçesi ülkemizin %7 elektrik enerjisini sağlayan %25 yakacak kömür ihtiyacını karşılayan bir yer olmasına istinaden büyüklerimizin bir sözü aklımıza gelmektedir ( Bir baba on evladına bakarmış , on evlat bir babaya bakamazmış ) Bu kadar geliri yüksek olan ilçenin zenginliklerinden faydalanan devlet babalağını ilçemiz için göstermekten aciz kalmıştır . Akp’den devlete silah doğrultanı , vatan hainlerini , ssk-bağkur- elektirik parası ödemeyen , devletin kepçeleri ve dozerleriyle yolları kazıp içine mayın döşeyip Askerimizi Polisimizi Vatandaşımızı haince katleden şerefsizlere karşı hoşgörüsünü elinde tutan ancak vatanına Bayrağına bağlı algısını vergisini en iyi şekilde ödeyen Soma halkına esnafına kin bütmesi kindar vaziyette üvey evlat muamelesi yapması Türk milletine edilen zulümün göstergesidir. Buradan Akp ilçe başkanı , Belediye başkanı ve Akpye gönül veren Somalı kardeşlerime sesleniyorum Somayı yok sayan zihniyete el birlik olarak karşı duralım. Bizler sizlerin iktidar partisinin liderleri tarafından sözlerinizin kayda değer olmadığını verilen esnaf kredilerinin ertelenme sözüyle geri tepmesiyle görmüş bulunmaktayız. Soma esnafımız kredi borçları yüzünden icra ile karşı karşıyadır ve bunun neticesinde sicil bozukluğunun verileceği banka kredileri raporlarının esnafa bir daha kredi verilmemesi konusunda eksi bakiye yazacağından Soma esnafının iflası gerçekleşeceği kesinlik kazanmaktadır. Yaklaşan genel seçimler öncesi Soma halkı kendisine verilen değeri ne olduğunu görmeli akp iktidarına en iyi dersi vermelidir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!