Soma Karaelmas Gazetesi

Vefa destek grubu Görev başında

Vefa destek grubu Görev başında
51 views
05 Mayıs 2021 - 17:48

Kovid-19 salgını kapsamından uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Vefa Sosyal Destek Grupları 17 gün süren “tam kapanma” sürecini yine görevlerinin başında geçiriyor.

Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla görev yapmaya başlayan Vefa Sosyal Destek Grupları çalışmalarını kaymakamlıklar koordinasyonunda sürdürüyor.
Soma Kaymakamlığı Başkanlığında, Soma Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Kamu Kurum ve Kuruluşlar ve Soma Kızılay’ın da içinde bulunduğu Soma Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşların mağduriyetlerin giderilmesi için 17 gün boyunca 24 saat görev yapıyor.
Vefa Sosyal Destek Grupları 65 yaş ve üstü vatandaşların başta gıda ve ihtiyaçları olmak üzere, Kovid-19 teşhisi konulan ya da temaslı durumundaki tüm vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor.
Vefa Destek Grupları ayrıca hayırsever vatandaşların katkıları ile hazırlanan gıda paketlerini ve Türk Kızılayı tarafından Soma Kızılay’a gönderilen Kıyma ve Kavurmaları ihtiyaç sahibi vatandaşlara da gece gündüz demeden teslim ederek, yüzleri güldürüyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!