Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Vedat Erdem Güven Tazeledi

Vedat Erdem Güven Tazeledi
1.860 views
29 Aralık 2014 - 8:40

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Soma İlçe Teşkilatı’nın 11. Olağan kongresi  tamamlandı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen kongrede mevcut Başkan  Vedat Erdem üyelerin oyunun tamamını alarak yeniden güven tazeledi.

Soma Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye,   23. Dönem Milletvekili Ahmet Orhan, 23-24. Dönem Milletvekili Erkan Akçay, 24. Dönem Milletvekili Sümer Oral, MHP il Başkanı Tanju Balatlı, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Divan Başkanlığını Hüseyin Akgül,Katip üyelikliğini ise Mustafa Enöz,  Ethem Karasoy ve Zafer İlhan yaptı.

Kongrede konuşma yapan mevcut Başkan Vedat Erdem, “30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimine beş (5) ay kala bizlere layık görülen bu kutlu görevin ağırlığının ve sorumluluğunun bilinci ile bu kısa süreci çok iyi değerlendirip Büyük şehirde ve ilçemizde Belediye Başkanlıklarını kazanmak, Milliyetçi Hareket Partisinin Üç Hilalli sancağını dalgalandırmak arzusu ile çalışmalarımıza başladık.

Öncelikle Teşkilatımızı toplamak, kırgınlık ve dargınlıkları bitirmek başlıca görevimiz olmuştur. İlçe teşkilatımız, Kadın Kollarımız, Ülkü Ocaklarımız, Ülkücü İşçiler Derneğimiz ile hep birlik olduk. Kamu Sendikaları ve Maden Sendikaları ile de istişareler yaparak kendimize iyi bir yol haritası çizdik. Geçmişten gelen sorunlar ile boğuşan Soma’ nın birer evladı olarak bu sorunlar yumağına çözüm getirmek için Milliyetçi – Ülkücü tüm unsurları ile bir bütün olarak Vira Bismillah diyerek, sorunların üzerine korkusuzca gittik. İktidar baskısı altında yıllardır korku imparatorluğu ile yönetilen, ekmeğinin derdine düşmüş işçi yatağının gariban halkı bırakın sorunlarına çözüm bulmayı, bu sorunları dile getirmekten dahi korkar olmuşlardır. Çıkar gruplarının ve iktidarın adeta kölesi haline getirilmiş olan maden işçisi, ekip biçtiğinden kazancı olmayan çiftçi – köylü, algısı vergisi bitmeyen bankaların eline düşmüş esnaf, sürülme – fişlenme korkusuyla sesi çıkmayan memur ve aydın kesimin yaşam umutlarının yeşerten, korkarakta olsa dertlerini dile getirdikleri tek çatı olmuştur MHP.

13 Mayıs günü başta ilçemiz olmak üzere tüm ülkemizin ve hatta tüm dünya insanlığının bağrına kor düşmüştür. Darkale maden ocağında yaşanılanlardan sonra MHP olarak tüm uyarılarımıza rağmen ders çıkarmayan yetkililer ve iktidar eynez maden ocağında ki facianın tek sorumlusudur. O gün yaşananlar kaza değil katliamdır ve bu işin sorumluları hem dünya da hem ahrette bunun bedelini elbet ödeyecektir. Milliyetçi hareket olarak biz bu davanın peşini bırakmayacağız.

17 Aralık 2013 itibariyle tamamen gün yüzüne çıkan yolsuzluklar zinciri Soma Maden faciasının ardından tescillenmiştir. Özellikle bu madenin işçisi olan kardeşlerimizi otobüslere doldurup mitinglere taşıyanlar, işten atılırsın ya da ocak kapanır hepiniz aç kalırsınız tehditleri ile oylarını aldıkları işçileri kazadan sonra unutmuş, yok saymış, yalnızlığa ve yoksulluğa terk etmişlerdir. Maden şehidi kardeşlerimizin acısı ve ailelerinin mağduriyeti tam anlamıyla giderilememişken bunun üstüne birde geride kalanların akibetinin ne olacağı sorusu, Soma’ nın geleceğinin gerçek anlamda karanlığa doğru gittiğini göstermiştir. İşçiyi bir oy için köleleştirenler eminim işverenin kanını da emiyordur, ya da bana kazandırırsan sende kazanırsın tehdidi ile her şeye yön veriyorlardır.

Faciadan iki gün sonra da Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey şehrimize gelerek acımızı paylaşmıştır. Kendisinin Soma da verdiği mesajlar çok önemlidir, bir devlet adamından beklenen sağduyu ve hoşgörüsü ile âlicenap duruşu ile milletin acısını acısı kabul edip, gösteri yapmadan nasıl faydalı olabiliriz derdine düşen bir duruş ile ‘’Allah kimsenin başına vermesin ama bunun altından da kalkacağız. Buraya gelen Devlet erkânı emniyet güçlerini ve şehrin idarecilerini işlerinden alıkoymamalı, Kargaşaya neden olacak açıklamalardan uzak durmalıdır’’ sözleri ile anlayabilenlere adeta ders vermiştir.

Genel başkanımız ziyaretinde önce teşkilatımız içerisinde kaza mağduru arkadaşlarımızdan ve konunun uzmanı mühendisimizden bilgi almış ardından kendisine ve Milliyetçi harekete yakışanı açıkça sergilemiştir. Madene yaptığı ziyaretinde ne bir koruma ne de kortej oluşturacak polis kabul etmemiştir, işte milletiyle iç içe olmak budur, korkmamak cesur olmak budur. Mezarlık ziyaretimizde kendisine yaklaşarak ‘’ Evlatlarımız gitti Devlet Baba’’ diyen bir vatandaşımızı bağrına basarak, gözyaşını dindiren, onu telkin eden, bu Milletin gerçek Lideri, Ülkücü Hareketin Önderi, Bilge Lider, Türkmen Beyi, Hareketin Lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendidir.

Geçtiğimiz günlerde Ülkücü Hareketin Cesaretini ölçmeye kalkan KÜÇÜK ADAM cevabını çok net almıştır. Ülkücü duruşun ne olduğunu net bir şekilde ortaya koyan hareketin Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey Ankara da ne dediyse Tunceli de de aynı sözleri açık açık söylemiştir. Bunu yaparken birileri gibi binlerce polis ile hareket etmemiştir, Allah’ a teslim olmak işte budur eeeyyyy TÜRK MİLLETİ.

Biz Milliyetçi Hareketiz Türk milletini birleştiren harç biziz, onun savunucusu ve onu ayakta tutacak olan güçte yine biziz. Siz nereye kadar kaçarsanız kaçın Bozkurtların nefesi ensenizden hiç eksik olmayacaktır ve Genel Başkanımızın deyimiyle elbet birgün ensenizden sizleri yakalayıp Yüce Divana sevk edecek olanda yine bizleriz.

Facia sonrasında Soma’ da uç gruplar farklı amaçlar içine girmiştir, bunu gördük ve gerek kendi tabamızı gerek acılı Soma halkını sokak olaylarından ve gereksiz kargaşalardan uzak tutmak için bir çok adım attık, sürekli halkımızla iç içe olduk, birileri sokağa çıkamazken biz hiç ayrılmadık halkımızın içinden.

Ardından TBMM de kurulan Meclis Maden Kazalarını Araştırma Komisyonuna başkan yardımcısı olarak seçilen Değerli Vekilimiz Erkan AKÇAY Bey maden işçileri arasında memnuniyete yol açmıştır. Haklarını savunacak güvenebilecekleri bir ismin orada olması Soma madencisini bir nebze de olsa rahatlatmıştır. Soma ve Somalı aleyhine alınabilecek tüm kararlara karşı MHP nin varlığını hisseden işçimiz daha rahat nefes almıştır.

İlçemiz kazadan sonra tamamen sıkıntı ve sorun yumağı haline gelmiş, çok zor bir sürecin merkezi olmuştur. Ardı ardına olan talihsiz olaylar halkımızı geleceğe dönük büyük kaygılar içerisine sokmuştur.

Soma da aldığı tepkilerden sonra birileri adeta Soma’ dan intikam alır gibi şehrimiz üzerinde kararlar alınması hepimizi düşündürmektedir.

– 2018 de özelleşmesi gerek Soma Termik Santral neden bir anda 2014 yılında özelleştirme kapsamına alınmıştır ve satışa çıkarılmıştır?

-Yapılan hastane inşaatı neden durmuştur, şayet yüklenici firmada sorun var ise devlet eli ile Soma için özel bir uygulama yapılamaz mıydı?

-Çevre yoluna ne oldu? Çalışmalar neden durduruldu?

-Kapalı maden ocaklarında gerekli iş güvenliği derhal sağlanıp neden hala açılmadı, bunca işsiz ne olacak?

-Gerekli tüm işlemlerini yapıp santral kurulması için saha verdiğiniz bir firmanın neden arkasında durmadınız? Aradaki mağduriyetleri ortadan kaldırıp neden bu santralin derhal inşaatına başlamasına ön ayak olmadınız?

Evet değerli hemşerilerim Soma kötü bir durumda ve her geçen gün aleyhte işlemektedir, tablo karanlıktır. Bundan sonrası için çözüm yolları bizlerden geçmektedir. Bir tarafta yalnız kendisini ve ihanet şebekelerinin geleceğini rahata kavuşturmaya çalışan iktidar, diğer tarafta şov peşinde koşan bir ana muhalefet vekili var.

Bu durumda SOMA, KIRKAĞAÇ ve AKHİSAR’ ı da etkileyen bu olaylardan sonra tüm sorumluluğu üstlenmesi gereken bir tek bizler varız. Milliyetçi hareket olarak 7 Haziran 2015 günü yapılacak olan genel seçimlere çok iyi bir hazırlık yapmalı ve her an sahada var olarak, Manisamızın kuzey bölgesinden sırtımızda kambur olanları derhal atmalıyız.

AKP Soma’ da sivilce çıkardı, uç verdi ve artık patlaması an meselesidir. Bizler el ele verir, bir bütün olursak o sivilceyi 7 Haziran’ a kadar önce kanser eder sonra da kökünden keser atarız. SOMA’ da yakacağımız meşale önce ilçemizde, sonra ilimizde ve tüm yurtta TEK BAŞINA İKTİDARA Yürüyüşümüzün ilk adımı olacaktır. AKP nin çöküşünün, MHP nin şahlanışının ve çözümün merkezi SOMA olacaktır” dedi.

 

Vedat Erdem başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluştu;Vehpi Çiçek, Zafer İlhan, Adem Yıldırım, Vedat Köse, Şahabettin Akçam, Ozan Demir, Hakan Coşkun, Emel Kırbaç, Ayşe Kazancı, Yakup Taşçı, Recep Uslu, Halil Biçer, Cumhur Köroğlu, Mustafa Gürel, İsmail Erdem, Mehmet Gürol Eryiğit, Rıza Çiçekli ve Mutlu Arslan.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!