https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Vatandaşlarımız Anlayış Göstersin Yatırım Yarım Kalmasın

Vatandaşlarımız Anlayış Göstersin Yatırım Yarım Kalmasın
1.851 views
25 Kasım 2013 - 8:22

Çevre yolunun bir an önce tamamlanması için vatandaşların muvaffakatname vermesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ Bunu siyasi malzeme haline dönüştürmeden birbirimize yardımcı olalım. Soma’nın önemli bir sorunu olan bu meseleyi bir an önce çözelim’ dedi.
Kimsenin yerine zorla girmiyoruz diyen Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Tarım arazilerini imara açmak için yöntem var. En son alınan kararlarda ise kamu yararı alınmadıkça böyle bir uygulamayı belediyeler yapamıyor. Burada bir realite var. Yol üzerinde mevcut imar arasında şerit halinde bir alan kalıyor. Burada her türlü önlemi alırsak alalım kaçak yapılaşmanın önüne geçemiyoruz. Kaçak yapılaşma olacağına planlı yapılaşma olsun. Vatandaşın isteği yerine gelsin düşündük. Bunu milletvekillerimize ilettik. Bu konuya milletvekillerimizde sahip çıktılar. Milletvekili Recai Berber bu konuya sahip çıktı. 2 Bakanımızdan onay çıktı. İçişleri Bakanımızdan kamu yararına diye onaylandı.  Tarım Bakanlığımızdan da onaylandı. Turgutalp Belediyemiz zemin etüdlerini yaptıracak. Bunlar tamamlandığında 2 Adet taslak imar planları hazırlandı. Bu bölge için bunlardan bir tanesi uygun görülüp Belediye meclisinde onaylanırsa askıya çıkacak. Askıdan indikten sonra 18 uygulanacak Belediye tarafından bunlarda askıya çıkacak. Daha sonra tapuya gidip tapuları yazılacak. Herkesin isteği yerine gelecek. Bu süreç 6 ay sürebilir, 9 ay sürebilir bir çok kişi ile görüşüyoruz. Biz Soma Belediyesi olarak bu konuya hakimiz 70 bölgede yaptık bu güne kadar tecrübeliyiz. Gecikmeler olabilir. Zaman kaybetmeyelim, Bu eninde sonunda gerçekleşecek geri dönüşü yok. Biz bir an önce muvaffakatnameleri alalım. Yatırım beklemesin Soma’nın önemli bir meselesi olan bu konu kısa sürede çözüme kavuşsun. Para sorunu iş makinası sorunu yok, herkes hazır. Projemiz hazır. Muvaffakatnema alınması konusunda vatandaşımız biraz anlayış göstersin. Eğer ürün kaybı varsa bu geçen süre içinde tarlada mahsul zarar görüyorsa, Müteahhite karşılattırılır, bu mağduriyette ortadan kalkar. Bu hizmetinde önü açılmış olur. Bizim amacımız bu. Sadece Soma’ya hizmet edecek bir yol değil. Akhisar- Bergama yolunun bir parçasıdır. Antalya’dan Çanakkale’ye giden yolun bir parçası. Buradan geçen  binlerce aracın menfaatine olan bir yol. Şehir merkezini kirlilikten arındıracak olan bir proje. Bunu siyasi malzeme yapmadan madem Ak Parti hükümeti bir yatırım yapıyor. Kesenin ağzını da açmış, hayata geçirelim. Hangi siyasi görüşten olursa olsun arkadaşlar yardımcı olsun. Biz dilimiz döndüğünce vatandaşımıza anlatıyoruz. Olmasan gereken ne ise bir birimize yardımcı olalım.’dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!