https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Vatandaşa Bırakılmalı”

“Vatandaşa Bırakılmalı”
1.107 views
08 Aralık 2015 - 9:15

Maski’nin akıllı sayaç uygulamasını zorunlu hale getirmesinin doğru olmadığını dile getiren Belediye Başkanı Hasan Ergene bu karardan geri adım atılmalı’dedi.

 

Sosyal Medya üzerinden vatandaşların tepkilerini dile getirdiklerini ifade ettiğimiz Belediye Başkanı Hasan Ergene konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene“Su ve Kanalizasyon İdareleri eskiden beri ön ödemeli sistemleri uygulamaya ve bunu yaygınlaştırmaya odaklanmıştır. Bunun Türkiye’nin bir çok yerinde örnekleri var. Ancak vatandaşa verilmemiş bir hizmetin bedelinin peşin olarak alınması vatandaşların mağduriyetlerine neden olabilir. Özellikle bu işin ölçümlenmesinde kullanılan ölçü aletinin de pahalı bir aletin vatandaşa baştan satılarak parasının tahsil edilmesi de çok adil bir yaklaşım değildir” dedi.

2 dönem su kanalizasyon idaresi işletmeciliğini yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Belediye Başkanı olarak bu işin başındaydım. Biz bunu özendirme yoluna gitmiştik. Bunu isteğe bağlı bir uygulama olarak ortaya koymuştuk. Arzu eden vatandaşlarımız belli bir indirim karşılığında ilk aboneliklerinde özellikle bu ön ödemeli sayacı tercih ederek, yine sistemlerine monte ettirebiliyorlardı. Bu da bizi belli bir noktaya getirmişti. Şimdi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin zorunlu olarak 10 yılı dolduran abonelerde bu kartlı sayaçlı sisteminin uygulamaya başladığını biliyoruz. Belediye Başkanı olarak bunu adil bulmuyorum. Çünkü belediyeler vatandaşın günlük yaşantısına ilerde maliyet getirecek uygulamalardan kaçınmalıdırlar. Özellikle sabit gelirli vatandaşlarımız, emeklilerimiz, memurlarımız, işçilerimiz bunların belirli bir bütçeleri var. Bu bütçelerine göre hayatlarını sürdürüyorlar. Şimdi böyle sürprizlerle karşılaştıklarında da bu onları olumsuz yönde etkiliyor. Dolayısıyla bu yaklaşımı uygun bulmuyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi madem ki %10 bir indirim kararı almış, bunu vatandaşın isteğine bırakmalıdır. Durumu uygun olan, hali vakti yerinde olan, müsait olan vatandaşlarımız kendi arzusuyla belediyeye Su Kanalizasyon İdaresi’ne müracaat etmek suretiyle bu değişimi gerçekleştirmelidirler. Zaten geçmiş uygulamalara da bakıldığında bunun bir zorlayıcılık olmaması gerektiği yönünde mahkemelerin kararları da var. Tüketici Hakları Derneği’nin de yaptığı müracaatlar var. Bu müracaatlar tahmin ediyorum  ki, Manisa’da da Manisa Su Kanalizasyon İdaresi aleyhine yapılacaktır. Bu işten mağdur olan vatandaşlarımız da haklarını arayacaklardır. Yol yakınken, çok fazla mağduriyet oluşmadan bu kararlarından vazgeçmelerini ve bunu vatandaşın isteğine bırakmalarını öneriyorum. Benim tavsiyem budur’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!