https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Vatandaş İstedi, Güzergâh Değişti

Vatandaş İstedi, Güzergâh Değişti
1.817 views
08 Ocak 2014 - 6:27

MTSK Direksiyon sınav güzergahı değişti. Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin şikayeti üzerine İlçe Trafik Komisyonu tarafından tekrar düzenleme yapıldı. Yeni güzergahın belli olduğunu belirten Kaymakam M. Bahattin Atçı ‘Önceden 15 dakika süren direksiyon sınavı artık 30 dakikaya çıkarıldı. Yeni düzenleme ile birlikte ise aday sürücüler Soma’nın çeşitli yerlerinde direksiyon sınavına tabi tutulacaklar’ dedi.
Atçı ‘İlçemizde yapılan MTSK Direksiyon Sınav Güzergâhı, vatandaşlarımızın da bu konudaki şikâyet ve duyarlılıkları dikkate alınarak Trafik Komisyonunda görüşülmüş ve Komisyon tarafından belirlenen yeni MTSK Sınav Güzergâhı 07.08.2013 tarih ve 2013/57 sayılı İl Trafik Komisyonu onayı ile kabul edilmiştir. Ancak İlçemiz Atatürk Caddesinin İstasyon yönündeki bölümünde çevre yolu üst geçit yapımı nedeniyle araç trafiğine geçici olarak kapalı olduğundan MTSK Direksiyon Sınavları daha önce belirlenen geçici güzergâhta yapılmaktaydı. Sınav güzergâhına engel durum ortadan kalktığından alınan kararda da belirtildiği üzere, 11.01.2014 tarihinden itibaren MTSK Direksiyon Sınavları yeni güzergâhta yapılacaktır.
Buna göre yeni MTSK Direksiyon Sınav güzergâhı olarak; “Cumhuriyet Mahallesi Yavuz Selim Caddesi üzeri Ticaret Lisesi civarından (Ticaret Lisesi-Ebubekir camii arası) başlayarak, Yavuz Selim Caddesini takiben sinyalizeli dönel kavşak olan Vargeller kavşağına, kavşağı dik geçerek devam eden Yavuz Selim Caddesi üzerinden sağa dönerek Muzaffer Tezcan Caddesine, bu caddenin devamından sağa dönerek Nazım Yavuz Caddesine, bu caddenin devamından sağa dönerek sinyalizeli kavşaktan Hüseyin Özkılınç Caddesine, bu caddenin devamında üzerindeki sinyalizeli Ağar Sokak Kavşağını dik geçerek sinyalizeli dönel kavşak olan Vargeller kavşağına ve bu kavşağı dik geçerek Rüzgâr Sokağa (Kırkağaç yolu- Bölünmüş yol) bölünmüş yol üzerinden (hali hazırda ticari faaliyette bulunan Nurdoğan Kömürcülük yanındaki Raşit Vinç İşletmesinin sonundan) sağa dönerek ara karayolu mahiyetindeki yaklaşık 30m. Mesafedeki eğimli karayolu üzerinden sağa dönerek Muzaffer Tezcan Caddesine, bu caddenin devamından sağa dönerek Nazım Yavuz Caddesine, bu caddenin devamından sağa dönerek sinyalizeli kavşaktan Hüseyin Özkılınç Caddesine, bu caddenin devamından sinyalizeli Ağar Sokak Kavşağını dik geçerek sinyalizeli dönel kavşak olan Vargeller Kavşağına, bu kavşaktan sola dönerek Yavuz Selim Caddesine, bu caddenin devamından sola dönerek General Emin Sezgin Caddesine, bu caddenin devamından sağa dönerek Atatürk Caddesine, Atatürk İlkokulu önünde bulunan öğrenci geçidini geçtikten sonra sağa dönerek Yavuz Selim Caddesine ve bu caddenin devamında cadde üzerinde bulunan Ticaret Lisesi (okul geçidi) önünün geçilerek sınav başlangıç noktasına gelindiğinde Sürücü sınav güzergâhının bitirilmesine;
Al,A2 ve H (Motosiklet) sınıfı sürücü belgeleri için ilave olarak Motorlu Bisiklet ve Motosiklet Direksiyon Sınav Yeri olarak belirlenen Kroki Uygulama Alanı (EK:7);
-Direksiyon Sınav başlama ve bitiş noktasının da bulunduğu Yavuz Selim Caddesine bağlanan Cumhuriyet Mahallesi Emir Sokağın 1I5m. Uzunluğundaki uygun olan herhangi bir bölümünde uygulanmasına” karar verilmiştir” dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!