Soma Karaelmas Gazetesi

Vali Yaşar Karadeniz’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Vali Yaşar Karadeniz’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
433 views
08 Mart 2021 - 8:44

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında ‘ 8 Mart 1977’de Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanınmasının onaylanmasından bu yana 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada, kadınların eşitlik, refah ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri bir gün olarak kutlanmaktadır.
İnsan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasi kültürünün yerleşmesi ile kadınlar, eğitimden bilime, sanattan siyasete hayatın her alanında başarı ile yerini almaktadır. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır.
Kadınlarımızın toplumda hak ettikleri konuma yükselmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısında anahtar bir rol oynamaktadır. Bir anne olarak, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı ahlak, edep ve terbiye dâhilinde yetiştirerek topluma faydalı birer fert olmaları yolunda gösterdikleri gayret ve fedakârlık her türlü takdirin üstündedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, şehit ve gazi yakını kadınlarımız başta olmak üzere sevginin ve fedakârlığın sembolü olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularla kutluyorum.’ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!