Soma Karaelmas Gazetesi

Vali Karadeniz, Soma’da incelemelerde bulundu

Vali Karadeniz, Soma’da incelemelerde bulundu
507 views
02 Mart 2021 - 7:31

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Soma’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısına katıldı.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz Soma’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler sırasında Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup’ta eşlik etti.
‘Kaymakamlık ziyareti’
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Soma’da ilçesini ziyaret etti. Vali Karadeniz, Kaymakam Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup, Emniyet Müdürü Umut Er ve Jandarma Komutanı J. Üğtm Özgür Yılmaz tarafından Cengiz Topel Meydanında karşılandı. Kaymakamlık makamında kısa bir süre görüşme gerçekleştirildi.
‘Millet bahçesi ile
Soma’nın çehresi değişecek’
Vali Karadeniz, beraberindekiler ile 85 Evler olarak bilinen 30 dönümlük arazi üzerinde yapımına başlanan Millet Bahçesinde incelemelerde bulundu. Manisa’nın ilk Millet Bahçesi projesi olma özelliğini taşıyan içinde Maden Müzesinden Millet kıraathanesine, bisiklet yollarından kütüphanesine kadar bir çok kesime hitap edecek olan Millet Bahçesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Karadeniz ‘Millet Bahçesinde bittiğinde Soma’nın sosyal yaşantısına çok büyük bir değişiklik ortaya çıkacak. Özellikle yaz mevsiminde aileler burada vakit geçirmek isteyecek. 301 Led ışıları, kömür bankları ile Soma’da olduğunu hissedecek’dedi.
‘Ortaokul inşaatını inceledi’
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet daha sonra Yunus Emre İmamhatip Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu. Burada Vali Karadeniz’e İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici eşlik etti.
Hayırsever işadamları Hilmi ve Ramazan Güral tarafından yapımına başlanan İmam Hatip ortaokulunun akademik başarısı ile Manisa okulları arasında büyük bir başarı yakaladığını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Dikici ‘Hayırseverlerimiz tarafından kabası tamamlandıktan sonra İhaleye çıkarak tefrişatını gerçekleştireceğiz’dedi.
‘Demirexport’a iade-i ziyaret’
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Kaymakam Fatih Akkaya ve Belediye Başkanı Ali Tulup ile birlikte Demir Export A.Ş. ve Fernas İnşaat A.Ş. Adi Ortaklığı ile kurulan Eynez Yeraltı Kömür işletmesini ziyaret etti.
Burada Fernas Ceo’su Hüsamettin Kavşut, Demir Export Genel Müdürü Ramazan Yön, Eynez İşletme Direktörü Tufan Selim Saral, Eynez Maden Planlama Müdürü Şebnem Tarhan ve Eynez İnsan kaynakları Müdürü Esra Türk ile bir araya gelerek, Eynez yeraltı Kömür İşletmesinin çalışmaları hakkında brifing verildi.
‘Şehit babasına
Türk Bayrağı hediye etti’
Vali Yaşar Karadeniz, Soma ziyareti sırasında Erzincan’da şehit olan Muhabere er Ahmet Kalender’in ailesini ziyaret etti.
21 yaşında iken 26 Temmuz 1989 yılında Erzincan Karadağ bölgesinde trafik kazasında şehit düşen Ahmet Kalender’in 80 yaşındaki babası İsmail Hakkı Kalender ve 73 yaşındaki annesi Hatice Kalender ile bir araya gelen Vali Karadeniz, Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler takdim etti. Karadeniz ve beraberindekiler Şehit ailesi ile kısa bir süre sohbet etti.
‘OSB toplantısı
Vali Karadeniz başkanlığında yapıldı’
Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyeti toplantısı Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, Ak parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı katıldı.
Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıda aşağıdaki gündem maddeleri yer aldı;
2021 yılı tahmini gelir gider bütçesi ve fasıllar arası aktarma yetkisi görüşülmesi,
Denetim kurulu ara raporları ve yıllık raporunun ve yeminli mali müşavir raporlarının görüşülmesi,
2021 yılı arsa tahsis bedelinin yeniden değerlendirme oranına göre belirlenmesi konusunun görüşülmesi,
EPDK’ya elektrik, elektrik lisansı başvurusunun görüşülmesi,
OSB uygulama yönetmeliği 23/u maddelerine göre hizmet karşılıkları olan, imar durumu, inşaat ruhsatı, yapı kullanma ruhsatı hizmet bedellerinin görüşülmesi,
Çalışan personel ve huzur hakları ile ilgili artış prensiplerinin görüşülmesi.,
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısı sonrası Soma’dan ayrıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!