Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Vakıfbank Soma’yı Unutmadı

Vakıfbank Soma’yı Unutmadı
1.411 views
04 Haziran 2014 - 6:28

Vakıfbank vefat eden ve çalışamayacak durumda olan maden faciası mağdurlarının tüm borçlarını sildiğini ve eğer varsa sigorta tazminatlarının varislerine devredileceğini açıkladı.
Vakıfbank tarafından gönderilen basın açıklaması aşağıda verilmiştir.
30.05.2014 tarihinde gazetenizde yayınlanan “Kamu bankaları Soma’ya destek olmuyor” ifadesinin aksine, VakıfBank olarak, bu elim kazanın yaşandığı ilk günden itibaren Soma halkının üzüntüsünü paylaşmak ve yaşanan mağduriyetleri azaltmak amacıyla tüm imkânlarımız seferber edilmiştir.
Bu kapsamda VakıfBank, Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen elim maden kazasının ardından, aşağıdaki kararları almıştır:
Vefat eden müşteriler ve çalışamayacak şekilde ağır yaralanan müşterilerimizin Bankamıza olan tüm borçları silinecek ve var ise sigorta tazminatları varislere devredilecektir.
Vefat eden ve çalışamayacak şekilde ağır yaralanan müşterilerimizin eşleri, çocukları, anneleri ve babalarına ve kazada yaralanan müşterilerimize ait kredi taksit ödemeleri, kredili bankomat hesaplarına işleyen faizler ile kredi kartları asgari ödemeleri, taleplerinin alınmasının ardından 6 ay faizsiz ve masrafsız olarak ötelenecektir.
Ayrıca, kazadan olumsuz etkilendiği tespit edilen ticari müşterilerimize ait kredilere ilişkin taksit ödemeleri, tahakkuk eden dönem sonu faizleri, kredili bankomat hesaplarına işleyen faizler ve kredi kartı asgari ödemeleri, taleplerinin alınmasının ardından 6 ay faizsiz ve masrafsız olarak ötelenecektir.
Gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür eder, kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!