https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Uyumlu Genel Merkez Olacağız’

‘Uyumlu Genel Merkez Olacağız’
2.245 views
01 Mayıs 2015 - 7:38

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Merkez yöneticileri Soma’ya geldi. Genel Sekreter Tamer Küçükgençay, Genel Mali Sekreter Zekeriya Aydın, Genel Teşkilat Sekreteri Yasin Karatay ilk işleri 2.831 işçinin kıdem tazminatlarının bir an önce ödenmesi için çalışmaları hızlandırmak olacak.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Tamer Küçükgençay basın açıklaması yaparak Soma’yı kucaklayacak projelere imza atmaya hazırlandıklarını belirtti.  Küçükgençay açıklamasında ‘1 Mayıs herkese kutlu olsun diyorum. 1 Mayıs işçi bayramı ile ilgili Zonguldak, İstanbul, İzmir’e araçlarımızı kaldıracağız. 3 yerde kutlayacağız. 11 ay Soma’mızda boşluk dönem olarak sayıyorum. Bir çok işçi arkadaşlarımızın hak kaybına neden oldu. Yeni yönetimle birlikte hızla sorunların çözümünde yer almak için elimizden geleni yapacağız. Soma’mızın bizden beklentileri çok büyük, zorlu bir dönemde göreve geldik. Arkadaşların kamuda şube talepleri vardı. Talepleri genel kurulda oylatıldı ve gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde kamuya bir tane daha şube açacağız. 2.831 işten çıkarılan arkadaşımızın kıdem tazminatlarıyla ilgili önümüzdeki günlerde takibimizi hızlandıracağız, bir an önce çözülmesini istiyoruz. 301 şehidimiz var, acılar en çok Soma’da yaşandı. Bizde genel merkez olarak acılarımızın sarılması noktasında elimizden geleni yapacağız. Bundan sonraki açılacak işyerleri olsun, şu anda halen devam etmekte olan işyerleri olsun, önce İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği demek zorunda. Bunlarla ilgili de her türlü tedbiri almaları için bizlerde üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Ben uyumlu bir genel merkez yönetimi olacağına inanıyorum. Onlarında ateş nereye düştüyse orada olup, elinden geleni yapacağına inanıyorum. Soma’da yaşanan maden faciası sonrası en çok mağdur tabi ki işçi sınıfından başlamak gerekse de Soma bir ilçe olarak ta esnafından diğer etkenlerine kadar bir sürü zarara uğradı ve şu anda esnaflarımızın da durumu hiç iyi değil, biz bütün Soma’yı kucaklayacak projelere imza atmak istiyoruz. Bununla ilgili elimizden geleni yapacağız’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!