https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Ülkü Ocakları’ndan ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’

Ülkü Ocakları’ndan ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’
1.581 views
11 Eylül 2015 - 7:48

Soma’da Ülkü Ocakları tarafından, artan terör saldırıları nedeniyle “teröre lanet yürüyüşü” düzenlendi. Beşyol mevkiinde toplanan ülkücüler tekbir getirerek, hain terör örgütüne lanet yağdırdı.Yürüyüşe MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinatörü S.Oğuz Belgül, Ülkücüler, MHP’liler ve çok sayıda Soma vatandaş katıldı.
Beşyol Mevkiinden ellerinde Türk bayraklarıyla, tekbir ve sloganlar atarak, Cengiz Topel Meydanı’na kadar yürüyen kalabalık burada şehitlerimiz için dua etti, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.
Meydanda basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Başkanı Musa Çağlar, “19 Ekim 2009 tarihinde, habur sınır kapısından türkiyeye giriş yaparak barış elçisi olarak geldiklerini ifade edenler ile aynı gün “çok güzel şeyler olacak” diye açıklama yapanlar, 7 Haziran 2015 genel şeçimleri sonrasında ortaya çıkan tablonun birinci dereceden sorumlularıdır” dedi.
Ülkü Ocakları Başkanı Çağlar, “Geçtiğimiz günlerde Dağlıca’da ve ardından Iğdır, Tunceli gibi şehirlerimizde askerimize ve polisimize karşı hain eller tarafından saldırılar düzenlenmiştir.
Dağlıca’da yaşanan menfur olay öğleden sonra saat 15:30 civarında gerçekleşmiştir. Aynı günün akşamı saat 19’da başlayan milli maça sayın Başbaşkan yanına bir şehit çocuğunuda alarak katılmıştır. Şimdi buradan devlet idaresinde ne büyük bir basiretsizlik olduğunu ortaya çıkaralım.Yüce Türk Milletine sormak istiyorum.
Aradan geçen üç buçuk saat içerisinde ülkemizin başbakanı bu hain saldırıyı haber alamadımı ? Genel Kurmay Başkanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı, İç Güvenlik Müsteşarlığı ve benzeri görevli kuruluşlar bu ülkenin başbakanını bilgi vermeye değer görmüyor mu? veya sayın Başbakan kendisine bağlı güvenlik kuruluşlarından bilgi alamıyor mu ? Yoksa; sayın Başbakana bilgi verildi de, sayın Başbakan, kanını vatan toprakları için akıtan kahraman şehitlerimizin varlığını umursamayıp, devlet idaresini unutup maça gitmeyi daha mı değerli gördü? Aynı günün akşamı sayın Cumhurbaşkanı katıldığı özel bir TV programında “ döryüz vekil olsaydı, bunlar olmazdı” ve “anayasada değişikliğe ihtiyaç var” gibi talihsiz açıklamalar yapmıştır.
Sayın Cumhurbaşkanına ve YüceTürk Milletine soruyoruz:
-2002 öncesinde terör örgütü pkk neredeyse bitme aşamasına gelmişti, 2002-2007 arasında tek başına iktidar olan AKP 363 millet vekili varken neden terörün kökünü tamamen kazımadı? -Elinizi tutanmı var dı, neden gerekeni yapmadınız ? veya bugün anayasada terörle ve teröristle mücadelede bir engelmi var ? Teröristlerin ve terörizmin kökünü kazımak için türk silahlı kuvvetlerinin ve emniyet teşkilatımızın birbirinden degerli vatan evlatları yetmedi de, dört yüz vekille mi terörist avlayacaksınız? Ayrıca, sayın Cumhurbaşkanı çözüm sürecinde pkk – silah stoklaması yapmıştır diyerek işlenilen suçu ve göz yumulan ihaneti açık bir beyanla dile getirmiştir. Pkk silah stoğu yaparken ve alan hakimiyetini kurarken, iktidar olan akp ne yapmıştır. Bu gün suçu başkalarına yüklemek suçluları kurtarmayacaktır.Çözüm adı altında uygulanan rezil politikaların çözülme olduğunu, PKK’ nın hiç bir şekilde iyi niyet ile hareket etmeyeceğini biz ülkücüler yıllardır haykırmaktayız. PKK’ nın amacından vazgeçeceğine inanmak ve meydanı boş bırakmak tamamen gaflettir.-Unutmamak gerekir ki, devlet yönetiminde gafletin her türlüsü tam bir ihanettir. Milliyeçi hareket partisi genel başkanı, hareketimizin lideri sayın devlet bahçeli bey -Çözüm süreci derhal bitirilmeli derken kendisine ve beraberinde ülkücü – milliyetçi harekete, siz kanla besleniyorsunuz diyerek iftiralar yağdıranları, yüce türk milletine hatırlatmak ve şikayet etmek istiyorum. Kimin kandan beslendiğini yüce türk milleti çok iyi görmelidir. Hala içeriği tam açıklanmayan oslo görüşmelerini, haburdaki rezaleti, diyarbakırda el ele verdiğiniz pozları, Dolmabahçe’de okuttuğunuz bebek katilinin 10 maddelik mektubunu unutmadık unutturmayacağız. Dağlıca operasyonu esnasında 12 bordo bereli askerimizin; – Geri dön emri gelmesin diye telsiz kapattığını ve operasyon sonunda telsizleri açtığını yandaş ve muhalif tüm basın kuruluşları vermiştir. Bu nasıl bir iştir ki ülkemizin askeri, üstlerinden geri dön emri almamak için telsiz kapatıyor.
-Soruyorum sizlere şehitlerimizin intikamını alan ve çatışmada olan askeri bir birliğe kimler neden geri dön diyebilir? Yoksa askerlerimiz içerideki taviz ve ihaneti bildiği içinmi bunu yaptı. Ülkemizin bir parçası ve vatan toprağı olan bazı bölgelerimizde yola döşenen bombalı tuzaklardan habersiz olan iktidar diğer bölgelerimizde yapılan yolların ihalesini kimlere vermiştir. Karadeniz, Akdeniz veya Ege’deki yollarda herhangi bir noktaya bomba döşenmediği garantisini bize kim verebilir? Yaşanan elim olaylardan sonra sokağa inerek tepkisini ortaya koyan milliyetçi insanlarımız ile kürt vatandaşlarımızın karşı karşıya getirilmesine ülkücü hareket olarak bizler ne sebep oluruz nede müsaade ederiz. Çünkü; Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Mardin, Ağrı ve benzeri gibi kürt vatandaşlarımızın yoğunlukta yaşadığı şehirlerimizde gerek Milliyetçi Hareket Partisi, gerek Ülkü Ocaklarının il ve ilçe temsilciliklerinde başkan ve yöneticileri ve tabi üyeleri içerisinde birbirinden değerli kürt kökenli vatandaşlarımız olmuştur olacaktır.Ermeni asalanın intikamını almak için kurdurulmuş olan ve ermeni artin agopyan’ın başına geçirldiği pkk terör örgütü başı ezilmesi ve kökü kurutulması gereken köpek soylarının uzantısıdır.Müslüman kürt ile ermeni PKK, ülkücü hareketin gözünde tamamen birbirinden ayrıdır.
Artık Yeter; Milli güvenliğin ve istikrarın sağlanması için demokratik açılım adlı ihanet projesinden derhal vaz geçilmelidir.
Türk Milleti; Siyasi iktidardan boş sözler değil, devlet olmanın gereklerinin icraat olarak yerine getirilmesini beklemektedir.Terörü palazlandıran, meşrulaştırmaya çalışan ve teröre sessiz kalanlarda en az teröristler kadar suçludur ve aşşağılıktır.
Türk Milleti;Tterörün yayılmasına fırsat veren siyasetçileri, terörü meşrulaştıran yazarları, teröre yardım ve yataklık eden sanatçı bozuntusu devşirmeleri, yerli ve yabancı bütün unsurları hafızasında tutacak ve hesapların görüleceği günü bekleyecektir.
Milli birlik ve bütünlüğümüze kast eden herkes bu ihanetin bedelini elbet ödeyecektir.
Türk milletinin sabrını sınayanlar, gücünü test edenler mukadder yenilgileriyle muhakkak yüzleşeceklerdir.Kahraman şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, kederli ailerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Canımız tende olduğu müddetçe hatıralarını yaşatacağımıza ve intikamlarını bir gün muhakkak alacağımıza dair söz veriyoruz. Varlığımız Türk devletinin ve müslüman Türk milletinin varlığına ilelebet armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene !” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!