Soma Karaelmas Gazetesi

Türkiye Şampiyonası Soma’da Yapıldı

Türkiye Şampiyonası Soma’da Yapıldı
1.521 views
26 Kasım 2013 - 8:03

Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1. Kademe Yarışları Manisa’nın Soma İlçesinde yapıldı. Cumartesi günü Yağcılllı Su Çıktı mevkiinde yapılan orta mesafe yarışının ardından Pazar günü ise Büyük Işıklar Köyünde uzun mesafe yarışı yapıldı. Yarışmaya yaklaşık 1000 sporcu katıldı.
Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1.Kademe Yarışlarına ev sahipliği yaptı. Türkiye Oryantiring Federasyonu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Soma Kaymakamlığı, Soma Belediyesi, Kızılay, SOSEV ve Oryantiring İl Temsilciliği’nin işbirliğiyle yapılan şampiyona, Büyük Işıklar Köyünde uzun mesafe yarışı yapıldı.
50 spor kulübünün, 1000 sporcu ile katıldığı şampiyonaya Türkiye Oryantring Federayonu Genel Sekreteri İsa Gençtürk, Oryantring Kurul Başkanı Metin Değirmenci, Manisa  Oryantring İl Temsilcisi Özgür Morbel, Soma İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Dilek Kuruçay, Parkur Planlama ve Haritacı İbrahim Coşkun ve Ramazan Kuzakoğlu, As Başkanlar Koray Dever ve Nermin Fenmen ve sporcular katıldı.
Türkiye Oryantring Federayonu Genel Sekreteri İsa Gençtürk, “Türkiye Oryantring yarışmasının 1’nci ayak yarışları Soma’da yapıldı. İlk gün Yağcılı Köyündeydik, İkinci gün ise Büyük Işıklar Köyünde yarışlarımız yapıldı. 22 kategoride yarışmalarımız yapılıyor. Çıkışlarımız aynı anda yapılıyor. Büyük bir zevkle yarışmalarımız sürüyor. Yarışlarımıza 10 yaş grubundan başlayarak, 60 yaşına kadar katılan yarışmalarımız var ve bu sayı yaklaşık bin civarında” dedi.
Gençtürk, Türkiye Oryantring yarışmasının bundan sonraki kademesinin Muğla’da yapılacağını belirterek, Daha sonra Şubat ayı sonunda Antalya’da Dünya kupası Türkiye ayağıyla birlikte 3’ncü kademe yarışları yapılacak” dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!