Soma Karaelmas Gazetesi

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılı kutlu olsun”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılı kutlu olsun”
12 views
28 Ekim 2021 - 7:03

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yılını kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada “Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna canını siper etmiş cefakâr milletimizin üstün gayretleriyle 29 Ekim 1923’de kuruldu. Cumhuriyet coşkusu kısa zamanda büyük mucizeler başardı. Atatürk ilke ve devrimleri ile bir ulus küllerinden yeniden ve daha güçlü bir şekilde doğdu.

Bugün cumhuriyetimizin 98.yılını kutluyoruz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 98 yıl önce tohumlarını ektiği demokrasinin nimetlerinden yararlanarak iktidara gelen Ak Parti, 19 yıldır tek başına ülkemizi yönetiyor. 19 yıllık Ak Parti iktidarında Cumhuriyetimizin tüm kazanımları yok edildi. Cumhuriyet birikimleri ile inşa edilen devlet yatırımları yok pahasına satıldı. Demokrasi, özgürlükler ve bağımsız yargı rafa kaldırıldı. Adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen “şahsım rejimi” ile ülke tek adamın eline teslim edildi. “Şahsım rejimi” yüzünden dolar 10 TL, Euro 11 TL sınırına dayandı. Artan enflasyon ve maliyetler yüzünden Türk Lirasının değeri pul oldu. Milletimizin gerçeklerinden uzaklaşan Ak Parti, cumhuriyetimizi erozyona uğratmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı olarak olanca gücümüzle ve her türlü engele karşın cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki ilk seçimlerle birlikte kurulacak olan Millet İttifakı iktidarında erozyona uğratılmış tüm değerlerimizi yeniden tesis edeceğiz. Demokrasi, adalet ve laiklikten vazgeçilmesine izin vermeyeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetinin 98.yılını coşkuyla kutluyor, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan uğrunu hayatını feda etmiş tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.” sözlerine yer verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!