Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Türk-İş’ten Soma’ya Okul

Türk-İş’ten Soma’ya Okul
1.354 views
03 Ekim 2014 - 7:59

Türk İş Konfederasyonu’nun Soma’ya yapacağı okulun protokolü imzalandı.

Türk-İş Konfederasyonu’nun Soma’ya yapacağı ilkokulun protokolü imzalandı.

Soma Kaymakamlığı’nda düzenlenen imza protokol törenine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy katıldı.

Törende konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, Orhan Erdem, sivil toplum kuruluşlarının eğitime katkılarına her zaman açık olduklarını, imzalanan protokol ile Türk-İş’in Soma’ya 16 derslikli bir okul yaptıracağını söyledi. Erdem, okulun adının “Türk-İş Madenci Okulu” olacağını ifade etti.

Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay ise facia sonrasında Soma’ya yaptıkları ziyarette her bayram öncesinde ziyaret sözü verdiklerini belirterek, yaptıracakları okulun 1.5 milyon liraya mal olacağını kaydetti. Atalay, Arzumuz bu okulun gelecek yıl öğretime açılması. Türk-İş olarak bu yaptıracağımızı 17’nci okul olacak. Türkiye’nin değişik bölgelerinde yaptırdığımız okullarımız var. Bu bölgeyi unutmamak, sendikalar da bunu unutturmamak” dedi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da Soma’da verilen sözlerin tutulduğunu, gerekenlerin yapıldığını ve yapılmaya da devam edildiğini belirterek, madenciliğin daha çağdaş standartlarla yapılmasının önemine işaret etti.Konuşmaların ardından okul protokolü imzalandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem ile Türk-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Ergün Atalay, protokol imza töreni ardından Soma Belediyesi mezarlığındaki maden şehitliğini ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!