https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Türk-İş’ten Soma’ya Okul

Türk-İş’ten Soma’ya Okul
1.427 views
07 Nisan 2015 - 7:58

Türk-İş Konfederasyonu tarafından Cumhuriyet Mahallesine 16 derslikli Madenciler İlkokulu yapılması için düğmeye basıldı. 1,5 milyon TL’ye mal olacak okulun temeli geçtiğimiz hafta sonu atıldı.

Ak Parti Manisa Milletvekili ve Plan, Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber’in katılımı ile yapılan okul 15 Eylül’e yetiştirilecek. Okulun Kasım ayında biteceğini öğrenen Berber 15 Eylül’de burada okulun açılışını yapacağız sözünü Müteahhit firmadan aldı. Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ Hayırlı bir iş için buradayız. Kısa bir zaman önce yaşadığımız büyük maden kazasında hepimiz olumsuz olarak etkilendik. Sözlerimin başında bu büyük faciada hayatını kaybeden bütün maden şehitlerimizi rahmetle anmak istiyorum. Mekanları cennet ruhları şad olsun. Bu facianın ardından işçilerimizin bağlı bulunduğu Türk-İş konfederasyonu Somamızda bir katkıda bulunmak adına bir okul yapma arzusunu bizlere bildirdi. Derhal faaliyete geçtik ve bu arsayı bulduk. Bugünde burada hep birlikte bu güzel yatırımın temellerini atmış olacağız. 1,5 Milyon bir yatırımdır. Soma eğitimine çok ciddi bir katkıdır. Mahallemizin bu bölgesine de çok önemli bir katkıdır. Nereye okul yapsak okullarımızın etrafı süratle gelişmeye başlıyor. Yapılaşma artıyor. Burası emin olun okulumuz daha bitmeden faaliyet hızlanacaktır. Gerek belediye hizmetleri gerekse başka hizmetler açısından burada olumlu faaliyetlerin başladığını hep birlikte ifade edeceğiz. 1,5 milyon lira önemli bir kaynaktır. Çok ta fazla bir örneği yoktur. Türk-İş’in değerli Genel Başkanı Ergün Atalay’a Soma halkı adına Soma Milli Eğitim Camiası adına teşekkür ediyorum. İnşallah bunun gibi başka okullarda Somamızın değişik köşelerinde yükselecek. Minik yavrularımız uzun mesafeler yürümek zorunda kalmadan eğitim imkanına kavuşmuş olacaklar. Bu okullardan büyük adamlar ve büyük insanlar yetişecek. Ülkemize ve milletimize hizmet edecekler. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. İhaleyi Belediye olarak biz gerçekleştirdik. 17 Mart’ta  yer teslim tutanaklarını imzaladık. Okulun bitiş tarihi için ise Kasım ayı görünüyor. Gönül ister ki Eylül ayında eğitim öğretim yılına yetişsin. Somamız için hayırlı uğurlu olsun’dedi.

Ardından Soma Kaymakam Vekili Ali Sırmalı  kısa bir konuşma yaptı. Sırmalı ‘Bugün burada Somamız için güzel ve hayırlı bir yatırımı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu okulun ilçemize kazandırılmasını sağlayanlara teşekkür ediyorum. 105 bin nüfusu olan Somamız madenci kentidir. Her geçen gün öğrenci sayısı artmaktadır. Derslik ihtiyacını gidermesi bakımından okulumuz büyük önem taşımaktadır. Bu okulun yapılması ile birlikte hemen yakınında bulunan Cumhuriyet Okulumuzda ikili eğitim yapılmaktadır.  Bu okulun bitmesi ile birlikte ikili eğitim ortadan kalkmış olacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum’dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber’ Bugün gerçekten 13 Mayıs’tan sonra işçi kardeşlerimize ve Somamıza sahip çıkmaya devam ediyor. Paranın büyük kısmını Belediyeye göndermiş. Başlanıp başlanmadığını bilmiyorum dedi. Bende Başkanımızdan öğrendim. Ben Pazar günü işçi kardeşlerimle buluşmaya geliyorum. Gelmişken biz okulun temelini de atıp inşaata başlamamız lazım. Sağolsun müteahhit kardeşimiz hazırlıkları yapmışlar. Temelini atacağız. Türk-İş’in Cumhuriyet Mahallemizde yapacağı bu yeni okulumuzun temelini atacağız. Tabi burada duyunca şaşırdım. Kasım ayı falan olmaz. Değerli Cumhuriyet Mahallesi hemşehrilerim bu temel Kasım’da bitmez’dedi. Üçar İnşaat Yetkilisini yanına çağıran Berber 15 Eylül’de bitirme sözü aldı. Berber konuşmasına şöyle devam etti ; ‘Müteahhit arkadaşımıza güveniyorum. Sizlerin huzurunda Müteahhit Uğur bey kardeşimden 15 Eylül’de inşallah bitireceğiz. 15 Eylül’de buranın açılışında buluşacağız. Dönem başında bu okuldayız. Plan ve Bütçe komisyonunda 6 yıldır görev yapıyorum. 6 yıldan bu yana bütçemizin aslan payını Milli Eğitim’e ayırıyoruz. Ancak okul yapmaya yetişemiyoruz. Öğretmen sayımız arttı. Allah razı olsun hayırsever vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütlerimizin işbirliği ile eğitim yatırımlarına devam ediyoruz. Devlet vatandaş işbirliği ile eğitim yatırımlarına sonuna kadar devam ediyoruz.  Daha iyi şartlarda eğitim alacak gençlerimiz. Ve inşallah geleceği inşaa ederiz. Bu güzel tesisimizin Türk-İş konfederasyonumuz işçilerimizin alınterinden biriken paralarla yapacakları bu güzel okul için kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun’dedi. Kurban kesiminin ardından 16 derslikli okulun temeli için düğmeye basıldı.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!