Soma Karaelmas Gazetesi

Türk Böbrek Vakfı’ndan 23 Nisan Hediyesi

Türk Böbrek Vakfı’ndan 23 Nisan Hediyesi
738 views
24 Nisan 2017 - 9:18

Türk Böbrek Vakfı tarafından Zafer Mahallesinde bulunan miniklere 23 Nisan hediyesi verildi. 3 derslikle hayata geçirilen Anaokulunun açılışı düzenlenen tören ile yapıldı.

 

Soma Türk Böbrek Vakfı Anaokulu açılışı Soma Anadolu Lisesi bahçesinde yapıldı. Açılışa Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Vekili İsmail Koç, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Maden-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Şevket Şahin ve yönetim kurulu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda isim katıldı. Katılanlara anasınıfı öğrencileri tarafından çiçekler verildi.

TBV Yönetim Kurulu Üyeleri, TBV Mütevellileri, TBV gönüllüleri ve çalışanları, ilgililer, öğrenci ve velilerinde hazır bulunduğu açılışta konuşan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk Anaokulunda eğitim gören öğrencilerin Tıp ve Sağlık alanında eğitim görmeleri halinde Burs verecekleri müjdesini verdi.

Erk konuşmasında ‘Şimdiden 23 Nisan Çocuk Bayramınızı içtenlikle kutluyorum. Mayıs 2014 sizin acılarınızı depreştirmek istemem. Aradan 1 sene geçtikten sonra 32 seneden beri son yıllarda tuz ve şeker tüketiminin azaltılmasıydı. Soma’ya birşeyler yapalım dedik. Geç kalmamızın sebebi ise araştırdık, Anaokulunun ihtiyaç olduğunu öğrendik. Bugün anaokulumuzda 108 öğrencinin eğitim gördüğünü öğrendik. Maden Şehitlerinin çocuklarına sadece anaokulu yapmakla kalmayalım diye düşündük. Buradan yetişen çocuklarımıza ileride eğer tıp fakültesi, Sağlık meslek Fakültelerine hak kazanırlarsa onlara eğitim bursu verelim dedik. Kendimizi bu binayı bitirmekle çekmiyor sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz’dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Vekili İsmail Koç  yaptığı konuşmasında ‘Türk Böbrek Vakfı’nın kazandırdığı güzide Anaokulu için teşekkür ediyorum. Anaokulu da eğitimin ilk başıdır. Tıpkı ilk düğmeyi iliklediğimizde diğerlerini düzgün iliklediğimiz gibi. Anaokulu da Milli Eğitim’in ilk düğmesidir. Türk Böbrek Vakfına da ilk düğmeyi doğru iliklemeyi bize örnek olarak gösterdiği için teşekkür ediyoruz’dedi.

Minik folklorcüler tarafından sunulan Halk oyunları gösterilerinin ardından Anasınıfı öğrencileri tarafından şiirler okundu.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk’e teşekkür plaketi veren Vali Güvençer ‘Türk Böbrek Vakfı tüzel kişiliği, mütevelli heyetine teşekkür ediyorum. Öğrendiğim üzere kampanyaya önderlik yapmışsınız Türk Böbrek Vakfı olarak. Çağrıya kulak veren el uzatan değerli bağışseverlere şahsım ve Somalı hemşerilerim ve Çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Maddi kıymetin üzerinde bundan 3 yıl önce milletçe acısını ortaklaştırdığımız bir sahnenin sonuçlarının kısmen de olsa izalesi için, Soma’ya bütün dikkatler yoğunlaştırmışken Soma’ya birşeyler katabilmek adına harekete geçilmiş olması ve böyle bir okul kazandırılması, okulumuzun taşıdığı maddi kıymetin çok ötesinde bir anlam taşıyor. Bu plaket size duyduğumuz şükran duygularının sadece sembolik bir işareti, en güzel ifadesi ise sevgili çocuklarımızın gözlerinde o mahsun dillerinde olacak. Sizler yaşadığınız ve bu okul hizmet ettiği sürece sürekli çocuklarımızın dillerinden kıymetli mesajlar gelecek.’dedi.

Türk Böbrek Vakfı Anaokulunun açılışının ardından katılanlar anasınıflarını dolaşarak miniklerle sohbet etti.Anasınıfı öğrencileri ile birlikte okul önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!