Soma Karaelmas Gazetesi

Turizm Haftası Kutlanıyor

Turizm Haftası Kutlanıyor
1.404 views
17 Nisan 2014 - 7:14

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri başladı. Belediye Sinema Konferans Salonu İkiz Kulelerde yapılan etkinliklere Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı, Garnizon Komutanı Bnb. İbrahim Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Tulup, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Belediye Meclis Üyesi SMMM Şeref Kavuk, STSO Yönetim Kurulu Üyesi Nadirhan Hızlı, Manisa SMMM Soma Temsilcisi Fatih Kaya, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Turizm Haftası etkinlikleri Soma Ticaret Meslek Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri gerçekleştirdi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Murat Öztürk yaptı. Öztürk, “Turizm haftası her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu yıl 38.sını kutlayacağımız haftayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Soma Ticaret Meslek Lisesi olarak dikkat çekmeyi, yukarıda bahsi geçen konularda güzel yurdumuzun çeşitli yönden önemini kavratacak ve belki de en önemlisi içinde yaşadığımız ilimiz Manisa ve Soma’nın tanıtımına katkı sağlamaya çalışacağız. Üzerinde yaşadığımız vatanımız Türkiye’nin tarihî ve kültürel birikimi, dört mevsimin yaşandığı coğrafi yapısı, farklı doğal güzellikleri, sıcak, misafirperver insanlarıyla büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğu da bilinen bir gerçektir. Sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarımıza başarılar dilerken, yeni açılan sezonun kazançlı ve bereketli olmasını, ortak gayretlerimiz neticesinde Soma’daki turizmin, Manisa’daki turizmin en genel ifade ile Türk turizminin en üst seviyeye geleceğine yürekten inanıyorum” dedi.
Programda öğrencilerin hazırlamış olduğu, halk oyunları, tiyatro gösterileri, ritim grubu, solo-koro şarkılar ilgiyle takip edildi. Bunun yanında ilçe genelinde düzenlenen Turizm konulu resim kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. . Öztürk, Turizm Haftası etkinliklerimiz Perşembe günü kermes, yöresel oyunlar, Cuma günü geleneksel pilav hayrımızla devam edecek diyerek, programa katılan herkese teşekkür etti. Öğrencilerin hep birlikte memleketim türküsünü söylemesiyle program sona erdi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!