Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Turistler Soma’da Hünerlerini Sergiledi

Turistler Soma’da Hünerlerini Sergiledi
4.320 views
18 Eylül 2013 - 20:19

Amerika ve İsviçre’den Soma’ya gelen 25 turist oynadıkları halk oyunları ile hünerlerini sergilediler.
Türkiye’nin çeşitli yerlerini gezerek, tarihi yerlerini inceleyen Amerika ve İsviçre’den 25 turist Darkale köyüne gelerek, yöresel kıyafetleri giydiler Türk kültürünü yaşayarak Zeybek oyunu oynadılar. Soma Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Hocası Ahmet Sis tarafından eğitim alan Amerika ve İsviçre’li turistler önce Soma Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin oyunlarını izledi daha sonra öğrendikleri Zeybek Oyunlarını Davul Zurna eşliğinde oynadı.
Sadece Türk kültürüne değil Balkan Ülkelerine ilgileri olduklarını, her yıl başka ülkelere gittiklerini ve bu yılda Türkiye’ye gelerek Soma Kültürünü yerinde görmek ve yerinde öğrenmek istediklerini belirten Yabancı turistler, Soma’nın insanları ve halk oyunları çok hoşumuza gitti Türk danslarını yerinde öğrendiklerini ve çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

VİDEOYU_İZLEMEK_İÇİN_TIKLAYINIZ.jpg

DSC_3624.jpg

DSC_3592.jpg

DSC_3629.jpg

DSC_3725.jpg

DSC_3670.jpg
YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!