Soma Karaelmas Gazetesi

TUİ’den Soma’daki İşsizlere İş İmkanı

TUİ’den Soma’daki İşsizlere İş İmkanı
3.412 views
08 Aralık 2014 - 8:31

Soma Kaymakamlığı ile TUİ  Robinson Otelcilik arasında ortaklaşa bir program uygulanacak. 13 Mayıs’ta yaşanan maden faciasının  ardından Soma’da yaşanan işsizlik nedeniyle TUİ tarafından Turizm alanında iş imkanı sunulacak.1 yıl boyunca eğitim alacak çıraklar eğitim sonunda sertifikalarını alacak.

Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, “TUİ ile birlikte bir program uygulayacağız. Özellikle turizm alanında. İş garantili bir çalışma başlatıyoruz. Arkadaşlarımız Robinson Otellerinde çıraklık eğitimi alacaklar. Sigortaları ödenecek. Kurs sonunda da sertifikalarını alacaklar. Ve %100 iş garantili bir çalışma bu. İlçemizde özellikle meydana gelen bu son elim kaza ile ilgili bazı sıkıntılar ortaya çıktı. İşsizlik problemi ortaya çıktı. Bir çok arkadaşımız işini kaybetti. Biz böyle alternatif iş imkanları olsun istiyoruz. Kendileri bizimle irtibat kurmuşlardı.Bu anlamda çok müteşekkiriz. İnşallah iyi bir proje çalışması yapacağız. Çalışmak isteyen bütün arkadaşlara duyuru yaptık. Arzu eden, istekli olan bütün arkadaşlarımız için turizm sektöründe bundan sonra çalışabilmeleri için böyle bir fırsat var.  Bunu değerlendirmelerini isteyeceğiz. Bu rakamı 400-500 kişi olarak düşünüyorduk ama daha arkadaşlarımızla ayrıntılı görüşeceğiz. Rakama göre değerlendireceğiz. Bu rakam artabilir” dedi.

TUİ Yetkilisi Kaan Şahinalp, “TUİ’nin hazırladığı bir proje var. Robinson eğitimi projesi. Robinson Otel tarafından hazırlanıyor.Milli Eğitim bakanlığı ile TUİ Robinson otelleri ortak olaraktan yaklaşık 1 sene sürecek eğitim projesi ve çıraklık eğitimi hazırladılar. Bu proje yıllardır uygulanan bir proje. Bir sene sonunda Milli Eğitim Bakanlığı çıraklık eğitim sertifikasını veriyor. Aynı şekilde başarılı olan arkadaşlarımıza TUİ’ye bağlı otellerde çalışmak için iş garantisini de biz veriyoruz. Bu eğitim süresince arkadaşların sigortaları devlet tarafından ödeniyor. Bizde eğitim gördükleri dönemlerde, staj yaptıkları dönemlerde maaşları tam olarak ödüyoruz. Bu eğitime İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite mezunları katılabiliyor. Çeşitli meslek dallarında eğitim alıyor arkadaşlarımız. Milli Eğitim Bakanlığının kendi eğitmenleri tarafından ve kendi otellerimizde çalışan eğiticilerimiz tarafından veriliyor. Bunun sonunda iş garantisi veriyoruz. Oteller dünyanın en gözde grubu TUİ’nin otelleri olduğu için çok başarılı olur ve devam etmek isterlerse de uluslararası otellerde de ileride çalışma şansına da sahip olabilecekler” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!