Soma Karaelmas Gazetesi

Trafik Haftasında Sürücüler bilgilendirildi

Trafik Haftasında Sürücüler bilgilendirildi
138 views
06 Mayıs 2021 - 13:20

Soma İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik ekipleri, 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Karayolu Trafik Haftası kapsamında araç sürücülerini bilgilendirerek uyarılarda bulundu.

Soma İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği Ekipleri, Soma şehir içinde 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Karayolu Trafik haftası olması nedeniyle araç sürücülerine “Annem hep yanımda emniyet kemerim hep aklımda.” ve ” Öncelik yayanın, öncelik hayatın.” konulu el broşürleri dağıttı.
Ekipler şehrin çeşitli yerlerinde oluşturulan kontrol noktalarında 1-7 Mayıs Trafik Haftası kapsamında araç sürücülerine broşürlü bilgilendirme yaparak emniyet kemeri takmaları noktasında uyarılarda bulundu.
Soma’da araç sürücüsü ve yayaları durdurarak, emniyet kemeri kullanmanın önemi, aşırı hız yapmanın sakıncaları, alkollü araç kullanmanın yarattığı riskler, hatalı sollama ve yakın takibin neden olduğu kazalar ile trafikte diğer yol kullanıcılarına saygı konusunda bilgilendirmelerde bulunduklarını ifade eden Trafik ekipleri, meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilebilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından bu ve buna benzer uygulamaların devam edeceğini belirtti.
Ekipler ayrıca kontrol noktalarında Koronavirüsle mücadele kapsamında tam kapanma sürecinde otomobil ve yaya olarak dışarıda bulunan vatandaşların izin belgelerini kontrol etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!