Soma Karaelmas Gazetesi

TP’den Z Kütüphane

TP’den Z Kütüphane
2.206 views
10 Kasım 2014 - 8:20

22 Eylül tarihinde imzalan protokol ile Türkiye Petrolleri Soma Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne zenginleştirilmiş kütüphane kazandırdı.

Milli akaryakıt Türkiye Petrolleri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Soma Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir adet Zenginleştirilmiş Kütüphane hediye etti.

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanı Ercan Şen, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, TP Petrol Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Salim Koşar, TP Petrol Dağıtım AŞ Genel Müdür Vekili Adem Türk’ün de katıldığı Z Kütüphane Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Açılışta katılanlara slayt gösterisi sunuldu. Eğitim Araçları ve Yayımlar Daire Başkanı Ercan Şen Z kütüphanenin öneminden bahsetti. Şen ‘Burada Z kütüphane açılışında bulunuyoruz. Bir kaç yıdlır bakanlığımız Z Kütüphane projesi geliştirdi. Ham Bakanlığımız olarak hemde Türk Petrolleri gibi değerli velinimetlerimiz ile beraber yapmaya çalışıyoruz. Amacımız bilginin ulaştığı bu çağda sadece kitap formu ile değil, bilgiyi dijital formu ile de öğrencilerimize sunmak ve onların bilgiye ulaşmasına aracılık etmek. Asıl olan bilgidir. Önceden kitap ile sağlanıyordu ancak dijital dediğimiz bir form var. Burayı açmakla kalmayacak sürekli destekleyeceğiz.’dedi.

Törende Türkiye Petrolleri adına söz alan Sn. Koşar; ‘Soma’da yaşanan elim maden kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Toplum olarak büyük bir sağduyu ile bu tarifi zor yaraları sarmak için Soma’ya yardıma koştuk. Bu dayanışma ortamı içerisinde Türkiye Petrolleri olarak öğrenim hayatlarına katkıda bulunmak için bu kütüphaneyi Soma’lı kardeşlerimize hediye ediyoruz. Öğrenci kardeşlerimizin bu okulda alacakları eğitim ve bu kütüphanede edinecekleri bilgiler ile yetişerek, yarınlarda ülkemizin gücüne güç katacağından eminim.’ dedi. Koşar konuşmasını; ‘Kütüphane projesinin hayata geçirilmesinde katkıda bulunan Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere İlçe Kaymakamlığı’na, İlçe Belediye Başkanlığı’na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ederim.’ diyerek tamamladı.

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ‘Türkiye Petrolleri ve Soma Kaymakamlığımızın birlikte projesi olan Z kütüphane açılışındayız. Bilgiler Peygamberler ile gelmiştir. Bilgi ile birlikte medeniyetler inşaa edilmeye başladı. 0’dan 700’lü yıllara kadar yunan medeniyetleri anlatılırken Peygamberimiz zamanından itibaren 1700’lü yıllara kadar arap ve Türk medeniyetlerinden bahsedilir. Bilgi ve teknoloji kimde ise hakimiyet ondadır. Bilgiye hakim olursanız bilgilenirsiniz, hakim olamazsanız mahkum olursunuz. Teknoloji ve bilgiye sahip olan çocuklarımız ile ülkemiz zenginleşecektir. Soma bir travma yaşadı ve bu travmayı sosyal, sportif ve değişik faaliyetler ile atlatacağız’dedi.

Kaymakam Bahattin Atçı ise Kazanın ardından Soma’ya bir çok projeler başladığını emeği geçenlere teşekkür ettiğini dile getirdi.

Koşar’ın ardından konuşmalarını yapan Soma Belediye Başkanı Sn. Hasan Ergene ve Soma Kaymakamı Sn. Bahattin Atçı, Türkiye Petrolleri’nin Soma’daki gençlerimizin eğitim, öğrenim hayatına yaptığı katkıdan dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

Kaymakam Bahattin Atçı tarafından  TP Petrol Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Salim Koşar’a plaket verildi. Z Kütüphane kurdela kesimi ile açıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!