Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

TOKİ Evlerinin 2. Etabı İçin Görüşmeler Yapılıyor

TOKİ Evlerinin 2. Etabı İçin Görüşmeler Yapılıyor
4.192 views
18 Eylül 2013 - 20:22

Turgutalp beldesi’nde yapılan TOKİ konutları tamamlandı. İlk müracaatlarında yeterince ilgi görmeyen ama yapımına başlandıktan sonra bir çok kişi tarafından beğenilerek başvuruları artan TOKİ Konutları için 2. etaba başlanacak.
Turgutalp Altıntepe mevkiinde yükselen TOKİ konutları 2. etabı için görüşmeler başladı. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan TOKİ konutları için mücadelelere başladı. Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup konu ile ilgili bilgi verdi. Tulup ‘ Altıntepe mevkiinde yapılan toki konutları vatandaşlarımızın yoğun ilgisini gördü. İlk etapta yapılan 104 konut hemen sahibini buldu. 3+1 ve 2+1 olarak yapılan konutlarımız 8 Ağustos 2012 tarihinde yer teslimi yapılarak başladı. 1 yılda tamamlandı. Müracaat eden vatandaşlarımız peşinatlarını ödeyerek bu 104 konutun ortakları haline geldi. Yapılan konutların yeri Turgutalp’imizin en güzel yerlerinden birisi. Bu yere yine toki tarafından camii yapıldı. Binalar yapıldıkça vatandaşlarımızın da bu yere gelerek binaları görmeleri ve beğenmeleri sonucunda birçok vatandaşımız müracaatta bulunarak evlere girmek istiyor. Ancak evlerimiz peşinatlarını yatıran kişilere kura çekimi sonucu verilecek. 104 konutun dışında şuan da 500-600 civarında vatandaşımız müracaatta bulundu. Yine firma tarafından bu binalarımızın çevre düzenlemesi yapılmaya başlandı. Çevre düzenlemesinden sonra 104 konutumuz için kura çekimi yapılacak. Bu çekilişte çevre düzenlemesi bittikten sonra gerçekleşecek. Kura çekiminden sonra da ise ikinci etaba bir an evvel başlamayı planlıyoruz. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor.’ Dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!