Soma Karaelmas Gazetesi

Toğan Sokak İçkicilerin mekanı oldu
1.702 views
20 Ekim 2020 - 9:47

Toğan Sokak üzerinde bulunan Trafo merkezinin bahçesinin çöp içinde olduğunu belirten Mahalle sakinleri görüntü kirliliğinin bir an önce son bulmasını istedi.

Yunus Emre Ortaokulunun da içinde bulunduğu Toğan Sokak üzerinde bulunan Trafo merkezinin bahçesi şimdilerde içkicilerin yeni mekanı haline geldi.
Kamu kurumları ve eğitim kuruluşlarının yer aldığı, her gün yüzlerce insanımızın ve öğrencilerin geçtiği bu caddede bulunan tel örgülerin kesilerek içeri girildiği ifade eden mahalle sakinleri yetkililerin bir an evvel önlem almasını istedi. Şehrin merkezinde bulunan bu bölgenin neden göz ardı edildiğine tepki gösteren vatandaşlar, resmî binaların, kamu kurumlarının bahçelerine kadar bırakılan içki şişeleri, çerez atıkları, yiyecek artıkları, poşetler, kola tenekeleri ve kırık şişelerin etrafa saçılması hepimizi üzmektedir.
Böylesine önemli bir caddenin birtakım insanların kendi hevesleri doğrultusunda, işgal edilerek çöplük haline getirilmesi, yapılan fiilin ne insanlığa nede ilçemize yakışır bir durumu olmadığını bir kez daha yetkililere hatırlatarak önlem alınmasını gerekmektedir.
Toğan Sokak boyunca görüntü kirliliği yaşanan ve hoş olmayan bu caddenin ve yolun acilen temizlenmesi, buraların kontrol altına alınarak, bu rahatsızlığın giderilmesi, en büyük temizliğin kirletmemek olduğu bilincinin yerleşmesi ile nahoş görüntüleri görmek istemediklerini belirttiler.
Hepimiz bilmeliyiz ki, “ Temiz bir dünya, temiz bir çevre hem kendimiz hem de bizden sonra gelecek nesiller için çok önemlidir.” Yaşanabilir bir dünya bırakmak için çöp dağları değil, yeşil alanlar bırakmalıyız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!