https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ndan Soma Ticaret Odasına Ziyaret

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ndan Soma Ticaret Odasına Ziyaret
1.926 views
10 Eylül 2013 - 7:26

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu hafta sonu Soma’ya gelerek, Soma Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Soma Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Başkan Hisarcıklıoğlu, “Soma’ya gelişimizin üç ana nedeni var. Seçimleri yaptınız hayırlı olsun. Manisa ve Soma’ya hayırlısı ile hizmet edersiniz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarihinin en uzun seçim sürecini yaşadı bu seçimler 10 ay sürdü. Tarihimizde ilk defa bu kadar uzun seçim süreci geçti. Seçimlerimizde bir sistem değişikliği daha demokratik daha adil bir seçim sistemi içerisinde odalarımızda daha adil seçim sistemi olsun istedik. Türkiye’nin en demokratik kurumu çatısı altındayız.
Herkes gücünü tabandan alır, kendi meslek komitesi üyesi arkadaşlardan alır. Meslek ve meslektaşlarımız sizleri seçenler Soma Ticaret ve Sanayi Odasını oluşturur.
Sizde buradan yönetim kurulu başkanınızı ve odalar birliği delegesini seçersiniz. Güç tamamıyla tabandadır. Geçmişte düşünüldüğü gibi acaba bir numaramı yapılıyor diye düşünülüyordu. Bizde tam tersi bizde daha adil bir seçim olacak diyoruz. Seçim sonuçları çıktı daha adil bir seçim olduğunu göre bilmek için tarihimizdeki rekor bir değişimle başkanlarımız değişti. 365 odamızın %49’u değişmiştir. Bu bugüne kadar olmadık bir oran. Odalar Birliği delegesi açısından baktığımız zaman oran % 69’dur buda daha ileriki günlerde demokratik bir seçim olduğunun bir göstergesidir.
Daha önce polemik konusu yapılan kafalarda şüphe uyandırmaya çalışanlar da cevabını almış oldu” dedi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Yeni seçilen Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık’a bana vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim. 364 oda ve borsamız 1740 delege 1734’nün ortak desteği ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı olduk. Odalar birliğinden bir tarih yaşatıyorsunuz sizlere teşekkür ederim. Benimde görevim sizlere hizmet etmek. Türkiye ekonomisini gelişmesi ve zenginleşmesini sizlerle beraber sağlayabiliriz. Bu bölgemizde nadir Ticaret ve Sanayi Odalarında bir tanesisiniz.
Her şey dört dörtlük gençleri doldurmuşsunuz. Bu konuda başkanı tebrik ediyorum. Yalnız mecliste bir tane kadın üyemiz yok. Bir sonraki dönemde bunda gideriyor olmamız lazım. Kadın girişimcilere, gençlere önümüzdeki dönemde hem odalar birliği olarak hem odalarımız ve borsalarımızla dün olduğu gibi çok büyük önem vereceğiz. Türkiye’nin en önemli eksikliği girişimci. Türkiye’nin nüfusu 76 milyon, 1 milyon 500 bin işletmemiz var Japonya ile kıyaslamak gerekirse bizdeki 1 milyon 500 bin girişimciyi 4 milyona çıkartmamız lazım. Kullanmadığımız alanımız kadın ve gençlerdir. Bunları teşvik ediyor olmamız lazım. Manisa’da Avrupa’ya açılan tarihi tren hattının açılışını gerçekleştirdik” dedi.
Konuşmaların ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık’a ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Necati Danacı’ya hediye paketi ve Yunus Emre’nin şiirlerinden oluşan kitap hediye etti. Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık ise Hisarcıklıoğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Soma’nın simgesi maden heykeli ve madenci çekici hediye etti.

DSC_2240.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!