Soma Karaelmas Gazetesi

TML Manisa İkincisi Oldu

TML Manisa İkincisi Oldu
1.086 views
07 Haziran 2014 - 7:28

Vergi haftası etkinlikleri kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, vergi haftası kutlamaları kapsamında yapılan Vergi konulu sloganlı afiş yarışmasına Soma Ticaret Meslek Lisesi 10/A sınıfı öğrencisi İrem Demir, katıldığı eser ile ili Manisa ikincisi oldu. Yarışmaya 6 eser ile katılan Soma Ticaret Meslek Lisesi geçmiş yıllardaki ulusal yarışmalardaki başarısını sürdürdü.
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin tüm kesimlere benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması maksadıyla yapılan yarışmanın ödül töreni Manisa Vergi Dairesi Başkanlığında 3 Haziran 2014 Salı günü 11:30’da gerçekleşti. Törene Manisa Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, İl Milli Eğitim Müdür Yrd. İsmail KOÇ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldıray Demirtaş, Grup müdürleri, daire amirleri, veliler  ve misafirler katıldı.
Okul müdürü Murat Öztürk, geçen yılda bir öğrencimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Gençlerden Ecdada Mektup” konulu yarışmada Türkiye üçüncüsü olarak bizi gururlandırmıştı. Başarımızı bu yıl da ulusal bir yarışmadaki dereceyle devam ettirdiğimiz için mutluyuz dedi. Öztürk, öğrencilerimiz bu yarışma için uzun zamandan beri emek harcadılar. Bu çalışmanın karşılığını da derece alarak gösterdiler. Vergi konulu slogan yarışmasında dereceye giren okulun grafik tasarım öğrencileri birinci ve üçüncü olurken okulumuz Muhasebe ve Finansman alanı öğrencisinin ikinciliği bizi daha da gururlandırdı. Sloganın olduğu kadar görselinde önemli olduğu bu yarışmada katılan 85 eserden alınan derece kayda değerdir. Okul olarak, öğrencilerimizin bu tür aktivitelere katılımlarını önemsiyoruz. Öztürk, Soma Ticaret Meslek Lisesi’nin öğrencilerinin akademik başarının yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan da başarılı olmalarının eğitimin de bir fonksiyonu olduğunu ifade ederken yarışmaya eserleriyle katılan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!