Soma Karaelmas Gazetesi

Tiyatro Polyak’ta

Tiyatro Polyak’ta
86 views
14 Ekim 2021 - 6:19

Güven Usta ile Vardiya Öyküleri 12 ve 13 Ekim’de Polyak’ta madenciler ile buluştu.

“Drama Yoluyla İnteraktif Eğitim Seminerleri” kapsamında hazırlanan Güven Usta ile Vardiya Öyküleri interaktif tiyatrosu gösterilerine devam ediyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği tarafından yürütülen Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) kapsamında “Güven Usta İle Vardiya Öyküleri” isimli interaktif oyun, 12-13 Ekim 2021 tarihleri arasında Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik A.Ş. Kınık İşletmesinde sahnelendi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Zafer Altıparmak, “Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Avrupa Birliği ve ülkemiz tarafından finanse edilen MİSGEB projesi kapsamında Güven Usta ile Vardiya Öyküleri adlı interaktif oyunumuzu sergilemeye çıkıyoruz madenlerde.Bugüne kadar 25 il gezdik. Burası 26. ilimiz. Toplamda 9 bin 300 maden çalışanımıza ulaştık. 10 bin çalışanımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Projemiz 17.6 milyon Euro’luk bütçesiyle bugüne kadar ülkemizde iş sağlığı güvenliği konusunda alanında yapılmış en büyük bütçeli proje olma özelliğine sahip. Bu proje ile çalışanlarımızda ISG farkındalığını arttırmayı, davranış bilincini biraz daha arttırmayı, takım ruhunu biraz daha iyileştirmeyi amaçlıyoruz. Bundan sonra 2 oyunumuz daha var” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!