Soma Karaelmas Gazetesi

Test İçin Musluklar Açıldı

Test İçin Musluklar Açıldı
2.130 views
28 Kasım 2013 - 8:01

Türkiye’de ilk defa Manisa’nın Soma İlçesinde uygulanan Termik Santral’in sıcak suyu ile şehri ısıtma projesinde sona gelindi. Soma Belediyesi önceki gün test için muslukları açarak Soma Belediye binası, ELİ Müessese Müdürlüğü binası ve 42 evler civarında bulunan Çınar Kooperatifi fiilen ısınmaya başladı.
Bölge Isıtma Sisteminde merakla beklenen Termik Santral’in sıcak suyu ile şehri ısıtma projesinde test muslukları açıldı ve sona bir adım kaldı.
Soma’da 1002 konutun eşdeğer müracaatının olduğunu söyleyen Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Bölge Isıtma Sistemimizde dün itibariyle test muslukları açarak Soma Belediye binası, Ege Linyit İşletmeleri binası ve 42 evler civarında bulunan Çınar Kopperatifi fiilen Termik Santral’in sıcak suyu ile ısınmaya başladık. Bağlantısını tamamladığımız halde imalatta olan  eşanjörlerimizi alamadığımız yerler var. Onları da tamamlayıp abone sayımızı arttıracağız. Bu sene abone sayımızdaki hedefimiz 2 bin konut. Önümüzdeki yıl ise 8 bin 100 konut. Abone sayımız ne kadar hızlı artarsa sistem o kadar ekonomik çalışıyor” dedi.

başkan_ergen_sıcak_su.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!