https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Tes-İş Ve Maden-İş’ten Yatağan’a Destek

Tes-İş Ve Maden-İş’ten Yatağan’a Destek
2.632 views
09 Ekim 2013 - 7:17

Tes-İş ve Maden İş Muğla Milas ve Yatağan Şubelerinin “Özelleştirmeye Hayır” diyerek başlattığı Ankara yolculuğuna Soma Tes-İş ve Maden İş Sendikaları destek vermek için 750 kişilik bir grupla İzmir’e gitti.
Milas’ta bulunan Kemerköy, Yeniköy santralleri ile Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesi kararına tepki gösteren bir grup enerji ve maden işçisi duruma dikkat çekmek amacıyla Milas’tan Ankara’ya yürüyüş başlattı. Yürüyüş Aydın, İzmir, Uşak ve Afyonkarahisar güzergahı üzerinden devam ederek 10 Ekim’de Ankara TBMM önünde yapılacak basın açıklaması ile sona erecek. 200 kişilik gruba Soma’dan ise 750 kişilik bir grup katılacak. İzmir Basmane’den yürüyüşe başlayacak olan grup belirlenen güzergah doğrultusunda yürüyerek basın açıklaması yapacak. Soma’dan Destek için gittiklerini ifade eden Tes-İş Sendikası Başkanı Bedri Demiraslan ‘ Milas’ta bulunan Kemerköy, Yeniköy santralleri ile Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesi kararına tepki gösteren bir grup enerji ve maden işçisi duruma dikkat çekmek amacıyla Milas’tan Ankara’ya yürüyüş başlattı. Bizde bu yürüyüşe destek olmak üzere yola çıkıyoruz’dedi. Konu ile ilgili Maden İş Sendikasından yapılan açıklamada ise’Yatağan, Yeniköy, Gökova (Kemerköy) Termik Santrallerinin ve bunlara kömür veren kömür sahalarının, özelleştirilmesine karşı yapılan eylemler, Önce Yatağan Santralinin önüne direniş çadırı kuruldu. 23 gündür çalışanlar, 24 saat nöbetleşe çadırlarda duruyorlar. Geçtiğimiz hafta, Sodra Dağına çıkıldı. Ailelerle birlikte 5 bin kişi haklı oan talebimizi duymanız için illaki dağa mı çıkmamız gerekli mesajı verdi. Milletin malına, milletin meclisinde sahip çıkılsın diye Ankara yolculuğu başlatıldı. Yatağan Şubemize, Termik santrallerin kömür sahaları ile birlikte özelleştirilemesine karşı destek vermek amacı ile İzmir’e gidiyoruz. Yatağan Maden-İş ve Tes-İş Sandika Şubelerimizin Ankara yürüyüşünün İzmir ayağında yanlarında olacağız. Soma’dan Tes-İş ve Maden-İş olarak yaklaşık 500 işçi arkadaşlarımızla katılıyoruz.’diyerek otobüsler ile İzmir’e hareket ettiler.

DSC_5277.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!