Soma Karaelmas Gazetesi

Tes –İş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Tes –İş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
1.791 views
14 Ocak 2015 - 8:46

Tes -İş Sendika Soma Şube Başkanı Bedri Demiraslan ve yönetim kurulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Park Sardunya’da kahvaltı düzenledi.

Kahvaltıda bir araya gelen basın mensuplarının Gazeteciler Günü’nü kutlayan Sendika Başkanı Bedri Demiraslan, Özelleştirme Dairesi tarafından dün saat 14:00’te gerçekleştirilen Soma termik santrali ihalesi konusunda bir açıklama yaptı.

Demiraslan, “Biz Soma termik satralinin özelleştirme kapsamından çıkarılmasını ve özelleştirilmeden vazgeçilmesini istemiştik. İkdidar partisi milletvekilleri  herkesi ümitlendirdi.Çünkü  satralin ihalesinin ertelenmesi konusunta sağda-solda söylemlerde bulundular. Gayri resmi olsada işci bu konuda  ertelenme konusuda ümitliydi. Ama dün saat 14:30 da  ihale vardı. Demek ki erteleme konusunda uğraşılmadığı, Soma’daki sıkıntının görülmediği, umursanmadığı ortaya çıkıyor. Soma’da 301 madencinin yaşandığı kaza  neticesinde “Soma’da  bir sıkıntı var” dedik. “Bu ekonomik olarak birbirini tetikliyor” dedik  ve bunun sonucunda satralin özellştirme kapsamında çıkartılmasını istedik. Bunun için gerekli girşimleri yaptık, ama özellikle iktidar partisinin milletvekileri bunu görmezden geldi. Soma’nın başına ikinci bir faciayı açmak üzereler.Geç kalınmış bir şey yok.Bunu hala erteletip, iptal ettirme gibi  bir söz konusu. Bizde bu erteletme ve iptal etme konusunu istiyoruz” dedi.

Soma termik santrali kar eden bir kurum.Santral tam kapasite çalışmadığı halde kar ediyor. Niye tam kapasite çalışmşyor. 5. ünitede çıkan yangından dolayı bazı şeyler revizyon gereyi devre dışı kaldığından dolayı ve biliyorsunuz ki Seaş ve TKİ vergi rekortmeni.Burada görülmeyen bir şey daha var, Soma’nın enerji kenti olması gerekiyor.Aama şu an 2800 kişi madenlerden dolayı boşta kaldı. Soma daha önce enerji kenti olmalıydı. SEAŞ’ta 5 ve 6 ünitenin yanına 7 ve 8 in yapılması Çanakkale Çan’a gitti. Soma’da madenlerin ne olacağı belli değil. O yüzden SEAŞ’ın bir an önce özelleştirme kapsamından çıkarılması gerekiyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!