https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Terör Terörrrr Terörrrrrrr!!!!!!!

Terör Terörrrr Terörrrrrrr!!!!!!!
1.008 views
22 Mart 2016 - 9:09

Selam ve sevgilerin en güzelinin siz değerli dostlarımın ve sosyal medya üzerinden takip eden değerli okuyucularımın  olması dileği ile hepinize yürekten Merhabalar diyerek bu haftaki yazıma zor da olsa geçmek istiyorum.

Kıymetli okuyucularım son satırımda da belirttiğim üzere zor da olsa dediğimin terör vurgusu üzerine olduğunu anladığınızı sanıyorum. Son zamanlarda üst üste gelen ve hepimizi derinden yaralayarak sarsan asla ve asla tasvip etmediğimiz alçaklık bile diyemeyeceğimiz kalleşçe patlatılan bombalar yüzünü  Ankara’nın acısı dinmeden  bu seferde İstanbul’un en işlek İstiklal caddesinde de bir kez daha  kendini göstererek   hepimizi derin acılara boğdu.Ağlayan yüzler, isyan eden çocuklar, bağıran ve kendini zor sabreden halkımız, acılı ve gözyaşlı analar, babalar, kardeşler,  içlerine zehir akıtmaktan bıktık artık. Şehit evlerine asılan Türk Bayrakları, Tekbir sesleri, cenaze törenleri, ile açılan haber kanallarından nerede ise tv seyredemez olduk. Nedir bu kin, nedir bu nefret, nedir bu düşmanlık, nerede kaldı birlik ve beraberlik içerisinde bu topraklarda yüzyıllardan beri yaşadığımız ve eş,dost,akraba olmamız hani nerede kaldı, hepimiz hani kardeştik, hepimiz Çanakkale’de, İnönü’de,Karsta omuz omuza savaşıp, bu memleketin bekası için hiçbir din,dil,mezhep ırk ayrımı yapmadan dedelerimiz savaşmadılar mı, o zaman hangi bize yetmeyen topraklarımız için birbirimizi hunharca öldürüyoruz, doğmamış yeryüzüne daha gözlerini açmamış çocuklarımızın canına kıyıyoruz, hangi insanlığa, hangi görüşe, hangi fikre ve hangi medeniyete sığar böyle bir alçaklık acaba ?

Terör olayları yaptığı bu alçakça kalleşçe saldırılarına bir an önce son vermelidirler. Biz Bu topraklar  üzerinde yaşayan çerkezi, lazı, türkü,kürdü,yahudisi her kim olursa olsun hepimiz  terörü ve destekçileri ile onları coğrafyamızda destekleyen tüm şer odaklarını şiddet ve nefretle kınıyoruz.

Şer odakları, Türkiye’mizi geçmişte olduğu gibi kardeşi kardeşe vurdurarak, ırkçı söylemler ile cennet vatanımızda kargaşa ortamı yaratmak üzere kolları sıvamıştırlar. Hiç birimizin geçmişte yaşanan kaosik günlere ve bu ülkeyi gerek içeriden gerekse dışarıdan bölmeye yönelik girişimler içerisinde olanlara tahammülü yoktur. Bu coğrafya bir kez kanla sulandı, Kurtuluş Savaşında üzerimize oynanan oyunları birlik ve beraberlik içerisinde; Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Boşnak’ı hep birlikte bozduk. Bu gün yine bir olma beraber olma; fırsat düşkünlerine fırsat vermeme günüdür.

Terör olaylarına karşı uyanık davranmalı, kolluk güçlerimize yardımcı olmalıyız. Provokatörlerin bizleri provoke etmesine izin vermemeli ve sağduyu ile hareket etmeliyiz. Ortak bir irade sergilemeliyiz.Şu çok iyi bilinmelidir ki, hiçbir terör saldırısı  milletimizin birlik ve beraberliğine asla zarar veremeyecektir.

İnsanlık suçu işleyen, terörle beslenen hainler ülkemizde her geçen gün yeni bir huzursuzluk yaratıyor. Bu gidişata dur demek isteyen gencecik canlarımız ise hain saldırılarda vatanları uğruna hayatlarını kaybediyor. Temennimiz terör olaylarının artık son bulması ve gerek ülkemizin gerekse bölgemizin huzura kavuşmasıdır.    Bu duygu ve düşünceler içerisinde güvenlik güçlerimize yönelik yapılan, vatandaşlarımızın güvenliğini ve ülkemizin bütünlüğünü hedef alan hain saldırıları kınıyor hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarımıza ve milletimize sabır diliyorum.

Gelecek hafta görüşünceye dek hepinize sağlık, mutluluk ve huzur dolu güzel günler diliyorum, mutluluklarımız, gülüşlerimiz yüzümüzden asla eksik olmasın sevgili dostlarım,Allaha emanet olun.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!