Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Tekeli Işıklar Camii İbadete Açıldı

Tekeli Işıklar Camii İbadete Açıldı
1.492 views
02 Ekim 2014 - 6:54

İlçemiz Tekeli ışıklar mahallesi yeni camisi hizmete açıldı. 2 yıl gibi bir sürede; köylünün kendi imkanları, hayırsever vatandaşlar m katkılarıyla, 500 cemaat kapasiteli, çift minareli, çevre köylerde örnek olarak gösterilebilecek olan caminin ibadete açılışı büyük bir mutluluk yaşattı.

Cami açılışına Manisa Milletvekili MKYK üyesi Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Müftüsü Sinan Cihan, Soma ve Kırkağaç Belediye Başkanları, Soma Müftüsü, Muhtarlar, STK. Temsilcileri, Din gönüllüleri ve geniş bir halk topluluğu katıldı.

Soma müftüsü Mehmet Karatuğ açılış konuşmasında, katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra; Kurban Bayramı arifesinde açılışım yaptığımız bu caminin cemaatinin bol olmasını, insanların buralarda huzur ve mutlu olmalarının, birbirlerini sevmelerinin gereğini ifade etti. Son 3yılda Somada 9 caminin ibadete açılmasının da mutluluk kaynağı olduğunu ve Müftülük hizmetlerinin artarak devam ettiğini belirtti.

Millet Vekili Hüseyin Tanrıverdi açılış konuşmasında; camilerin medeniyet, kültür ve eğitim merkezleri olduğunu, insanların buralarda ibadetle beraber eğitim amaçlı, kültür amaçlı faaliyet göstermelerinin de iyi olacağım belirtti.

Manisa Müftüsü Sinan Cihan ise; Müslüman toplumların cami merkezli olarak yerleştiklerini, camilerin ilim ve eğitim merkezleri olduğunu peygamberi uygulamalarla anlatarak, bizlerin de camileri bu minval üzere kullanmamız gerektiğini belirtti.

Program mevlid-i şerif, kabristan ziyareti ve yemek ikramıyla sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!