Soma Karaelmas Gazetesi

TEİAŞ’ta 100 Kursiyere Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Verildi

TEİAŞ’ta 100 Kursiyere Mesleki Yeterlilik Eğitimleri Verildi
3.027 views
12 Aralık 2014 - 9:08

TEİAŞ Soma Eğitim Tesislerinde Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Yüksek Gerilim Sistemlerinde Mesleki Yeterlilik Eğitimi Gerçekleştirildi. 2014 Yılında Eğitime Katılan100 Kursiyere Sertifikaları Verildi.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kanunu ve ilgili yönetmeliğe göre, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yüksek Gerilim Sistemlerinde Mesleki Yeterlilik Eğitimi, Soma İlçe Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında, Soma TEİAŞ SETGEM tesislerinde yapıldı.

Eğitime, TEİAŞ ve özel şirket olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen toplam 40 kursiyer katıldı. Çalışma hayatında mesleki eğitim almamış personeli eğitmek amacıyla 1 hafta (40 saat) olarak planlanan eğitimde, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve düzeni, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar gibi konularda bilgiler verildi.

Ayrıca, Kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, ekranlı araçlarla çalışma, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanım kullanımı, İş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, tahliye ve kurtarma konuları aktarıldı.

TEİAŞ SETGEM personeli, İSG uzmanı Korhan Ertunç ve Ömer Uyumaz ile Yüksek Gerilim eğiticisi Fatih Dereli ve Hat Bakım Saha Uygulama eğiticisi Serdar Karademir tarafından gerçekleştirilen eğitim, SETGEM İşletme Müdürü Hayrullah Saraç tarafından yapılan kapanış konuşması ve katılımcılara sertifikalarının verilmesi ile tamamlandı. Böylece, 2014 yılında bu eğitime katılan kursiyer sayısı toplamda 100 kursiyere ulaşmış oldu.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!