Soma Karaelmas Gazetesi

TEİAŞ sınırları zorluyor

TEİAŞ sınırları zorluyor
2.161 views
26 Nisan 2017 - 8:44

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerine hassasiyetin artması ile birlikte TEİAŞ 2017 yılına dolu dolu başladı. Kapasitesini artırarak 190 kursiyere eğitim vermeye başlayan TEAİŞ İşletme Müdürlüğü yıl sonunda toplam 2200 kursiyerin eğitimini başarı ile tamamlamış olacak.

 

 

TEİAŞ Soma Elektrik Teknolojileri Geliştirme ve Eğitim Tesisleri İşletme Müdürlüğü kapasitesini günden güne artırıyor.  Günümüzde üreten, ileten ve kullanan açısından çok önemli yer tutan ve insan hayatıyla direkt ilgili olan elektrik enerjisinin, eğitiminin de çok özel olması gerektiği açıkça görülebilen bir gerçektir. Bu nedenle organize ve yapılandırılmış olan Eğitim Tesisleri İşletme Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulan Teknik Eğitimlerin yanı sıra İş Güvenliği konusuna’ da önem vererek İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerini de gerçekleştirmektedir.

2017 Yılına yoğun bir taleple başlayan eğitimlere katılım en yüksek seviyelerine ulaşmış olup aynı anda 190 kursiyer şu an TEİAŞ tesislerinde farklı eğitim programlarında eğitim almaktadır. Yıl sonu itibariyle hedeflenen 2200 kursiyere eğitim vermiş olacak. Bunu gerçekleştirmek için tüm organizasyonları tamamladı.

2-5 Mayıs 2017 Tarihleri arasında İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kutlamaları kapsamında TEİAŞ İşletme Müdürlüğü’nde bir dizi etkinlikler düzenlendi. İş Güvenliği malzemelerinin tanıtıldığı standlar ve hafta ile ilgili sunumlar hazırlanıp, Yüksek Gerilim Tesislerinde çalışanlarla kursiyerlerin istifadesine açılacak.

Aynı zamanda ülkemizde faaliyet gösteren diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Özel Sektör elemanlarına da her türlü Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerini ücreti mukabil sunarak, bütçesinin önemli bir bölümünü de kendi kendine finanse etmektedir.

2016 Yılı içerisinde Yüklenici Firmalara, Özel Sektör ve Kamu Kuruluşlarına yapılan eğitimlerden,  2016 Yılında personele ödenen ücretin % 75’i şirket dışına yaptığımız bu eğitimlerden elde edilen ücretlerden karşılanmıştır.

Eğitim Tesisleri İşletme Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen bazı eğitim programlarının 2. Aşaması ilgili şirketlerin kendi Yüksek Gerilim Tesislerinde İş Başı Eğitimi olarak devam ettirilmekte, tamamlanmasını müteakip Müdürlük Yönetici ve Eğiticilerinden oluşan komisyon marifetiyle sözlü-uygulamalı sınava tabi tutulmakta bu sınav neticesinde eğitim belgelendirilmektedir.

Bu kapsamda geçen hafta Adapazarı, Kocaeli ve Gebze de dört farklı şirkette ( ASSAN Alüminyum, Hyundai Otomobil Fabrikası, ENTEK Enerji ve Gebze Kimya OSB de )  öncesinde de Kınık Esinti Rüzgar Santralında yapılan işbaşı eğitimleri  sözlü  sınavları  İşletme Müdürü Hayrullah Saraç ve Teknik Şef Özer Erdoğmuş ’un yer aldığı komisyonlarca yapılmış, Başarılı olan kursiyerlere EKAT ve Trafo Merkezi İşletme Teknisyeni Temel Eğitim Belgeleri verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!