Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Tehlike Ortada’

‘Tehlike Ortada’
1.394 views
07 Temmuz 2014 - 7:05

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “Saygı değer SOMA halkı 13 Mayıs 2014 tarihinde ilçemizde maden kazası faciası yaşanmıştır. Bu yaşanan kazadan sonra çok şeyler yazılmış çizilmiş ancak sözlerin tutulmadığını görmekteyiz. Kazada yaşamını yitiren kardeşlerimizin yakınlarına devletçe yardımlar yapılmış, haricen yurt içi ve yurt dışından yardım yapmak için duyarlı vatandaşlarımız ilçemize gelerek yardımlarını sunmaktadırlar. ALLAH bu yardımları yapanlardan ve bu konuda vesile olanlardan razı olsun, bu mübarek günlerin kendilerine şefaatçi olmasını diliyorum.
Bu yaşanan maden faciasıyla birlikte ilçemiz çok büyük maddi ve manevi yaralar almış durumdadır. Derhal bir takım önlemler alınmaz ise uzun yılar sürebilecek tahribatların olacağı bir gerçektir. Biz SOMA MHP İlçe Teşkilatı olarak buradan iktidar partisi başta olmak üzere, tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları ve kamuoyuna yön verebilecek konumda olan bireyleri ve toplulukları uyarmak zorundayız. Şehrimizde yaşanan infialin ardından yalnızca erzak kolileri ile bu yaralar kapatılamaz, ekonomik, sosyal, psikolojik, sosyolojik alanlarda yaşanacak olan travmatolojik durumlar şehrimizin demografisi üzerinde de çok büyük olumsuz etkiler doğuracaktır ve bunun akabinde göçler bu şehri tahmin edilemez bir hale götürebilir.
Değerli işçi kardeşlerimiz ve halkımız artık bir şekilde ilçemizin toparlanması gerekmektedir. Dışarıdan gelen bir takım çıkarcı gruplardan arınmalı madenlerimizin gerekli iş güvenliği tedbirlerinin alınmasını ve üretime ivedi bir şekilde geçmesini sağlamaktır.
Yeraltı madenciliğini bilende konuşuyor bilmeyende konuşuyor. Yeraltında ki madenlere müdahale edilmez ise sonuçları çok ağır olacağı bir gerçektir. İlçemiz madenlerindeki kömürün hava ile temasında yanmaya başladığı bir gerçektir. Yeraltı maden ocaklarımız da çalışmanın durması demek su basmaları, yangınlar, çökme gibi büyük zararların meydana getirecektir ve bununla birlikte hazırlık aşamasına geri dönüleceği üretimin çok uzun süreler sonra yapılacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Hal böyle olunca mevcut madende 7- 8 bin maden işçisinden ancak bin kadarı hazırlık aşamasında çalıştırılabilecektir, geriye kalan binlerce kardeşimizin iş imkânı ortadan kalmaktadır. Üretime geçilme süresi içersinde bu kardeşlerimize kim bakacak, maaşlarını nereden alacaklar, bu madenlerle çalışan diğer esnaf grupları neler yapacaklar, ileride sosyal patlamanın önüne nasıl geçecekler, tehlikenin ne denli büyük olduğunu hepimiz görmeliyiz.
Değerli kardeşlerimiz ilçemizin bir köy gibi olmasını istemiyorsak, ilçemizin yaralarını yine burada yaşayanlar saracaktır. İlçemiz ekonomik ve siyasi çıkar peşinde koşanların yapanların ŞOV merkezi değildir, olmamalıdır. MHP olarak biz buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Şehrimizin ve halkımızın sonuna dek yanındayız. Çıkar amaçlı gruplardan şehrimizi soyutlayıp, geçmişteki acı hadiselerden ders çıkarıp madenlerimiz de gerekli iş güvenliği tedbirlerinin alınmasını sağlamak işçimizin hak ettiği emeğinin karşılığını almasında destek vermek bizlerin asli görevi olmalıdır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!