Soma Karaelmas Gazetesi

Taşıma doktor ile Devlet Hastanesi dönüyor

Taşıma doktor ile Devlet Hastanesi dönüyor
6.136 views
04 Mayıs 2017 - 8:25

Ege Bölgesi’nin en modern hastanesine kavuştuk ancak doktor eksiği hala çözüme kavuşmadı. Bir çok branş doktoru ise Soma dışından gelmeye devam ediyor. Soma Devlet Hastanesine gelerek branş doktorlarının olmadığını öğrenen vatandaşlar ‘ Soma Devlet Hastanesini Taşıma doktor ile çevirmeye çalışıyorlar’ yorumlarında bulunuyor.

 

Yıllardan beri hekim sayısının istenilen bir şekilde bulunmadığı Devlet Hastanesinde aynı sıkıntıların devam etmesi vatandaşları çileden çıkarıyor.

Bölge halkının hizmetine sunulan TOKİ Devlet hastanesinde süregelen hekim sayısındaki eksiklikler vatandaşları üzmeye devam ediyor.  Manisa ilçeleri arasında en büyük enerji, maden ve elektrik kollarında çalışan işçi sayısının Soma’da olmasına rağmen bu sıkıntının sürmesi ve özellikle travma ve iş kazaları sonucu en önemli ihtiyaç duyulan Beyin Cerrahi doktoru ile Nöroloji uzmanının olmaması her kesimden vatandaşları düşündürmeye devam ediyor.

Taşıma suyla değirmenin döndürülmeye çalışıldığı TOKİ Devlet Hastanesinde Beyin cerrahının Manisa’dan, Nöroloji uzmanının Akhisar’dan gelip gittiği öğrenilirken Nüfusu yüz bini aşan ve özellikle sanayide çalışan işçi kesiminin fazlalığı göz önüne alınırsa gerçekten bu sıkıntının nereye gideceğini herkes merak ediyor. Bu konuda vatandaşlar Soma’ya uzman doktorların neden gelmek istemediğini merak ederlerken, Kardiyolog gibi bazı branşlarında tek tabip olması, bir çok ameliyatta kullanılan malzemelerin eksikliği de nedeni ile sıkıntıların devam ettiği öğrenildi. Vatandaşlar özellikle uzman hekim konusundaki eksiklerin tamamlanması ve gereken hizmetlerin Somalı vatandaşlara verilmesinin beklendiği belirtilerek bu konudaki idarecilerimize büyük görev düşmektedir. Bu kadar büyük yatırımlarla yapılan bu hastanenin kalıcı hekimlerle çalışarak yığılmaların önlenmesi en büyük dileğimizdir diyerek,  sorunların bir an önce çözülmesini istediler.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!