Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Tarihi Yıkıma Hayır’

‘Tarihi Yıkıma Hayır’
1.225 views
02 Eylül 2014 - 6:52

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “Soma hatıralarını da defnedecek gibi duruyor. Nüfusu yüz bin gibi bir rakamı aşmış olan şehrimizde bu nüfusun neredeyse yarısının hatıraları ne yazık ki basiretsiz ve insani değerleri hiçe sayan bir zihniyet tarafından tarih sayfalarına defnedilmek üzere. Son günlerde kulaktan kulağa dolaşan bir şey var ki bu duyumlar bizleri üzmektedir.
MHP Soma ilçe başkanlığı olarak biz özelleştirilecek olan Soma Termik Santralinin dahi Soma halkına arz edilmesini teklif ederken var olan değerleri satma, yıkma, tahrip etme konusunda sınır tanımayanlar şimdi de Soma Madencisinin maddi manevi destekleri ile 1968 yılında hizmete açılan ve şehrimizin sosyal dokusunda vazgeçilmez bir unsur olan Soma Linyit Lisesini mevcut yerinden taşımayı düşünüyorlarmış. Bu durum karşısında üzülmemek ve tepki göstermeden kayıtsız kalabilmek bizim harcımız değildir. Vereceğimiz tepkiyi iyi anlaması gereken iktidar temsilcileri yapmayı düşündükleri şey ile yalnızca eski bir binayı ortadan kaldırmayacaktır, bir şehrin sosyal dokusuna zarar verecektir, bir neslin hatıralarını hiç edecektir, adeta bir bedenden kolu kesip alacaktır. Bu bina buradan alınacak da ne olacak, o arazi hangi iş için kullanılacak veya hangi müteahhit adına rezerve edildi acaba gibi soru işaretleri de yapılan yanlışın diğer bir boyutudur.
Soma’nın meydanından Beşyol mevkiinden şelalemizi aldınız ve bu noktayı reklam panosuna çevirdiniz bunu görmedik sanmayın, şehircilik namına hiçbir şey bilmediğiniz o gün tamamen anlaşıldı fakat şimdiki düşünceniz göz ardı edilecek bir şey değildir, göz ardı etmeyeceğimizi de açık bir dille ifade ediyoruz. Nedir bu devletin ve milletin malına olan düşmanlığınız hala anlamış değiliz. Satmakta, atmakta, kovmakta neden sınırınız yok yeter artık gözünüz doysun. Bir zamanlar size çınarın dallarını hatırlatanlara bizde kızmıştık üslubundan dolayı lakin kendilerini tasvip etmesek de söylenen söz sanırım boşa değilmiş. İstanbul için Galatasaray Lisesi veya Ankara için Atatürk Lisesi ne ise Soma da Linyit Lisesi bizim için aynı derecede değerlidir. Konu şu ki tarih yok edilmez, anılar hiçe sayılmaz, değerler yıkılmaz aksine yaşatılması için uğraş verilir. Aklınızı başınıza almanızı ve Türk Milletinin tarihi, kültürel ve sosyal değerleri ile oynamamanızı sizlere en üst perdeden hatırlatırız.
Soma adına gereken hiçbir yükten kaçmadığımız gibi yapılan yanlışlara karşı göğüs germekten de asla geri durmayacağımızı saygıdeğer halkımıza saygı ve sevgilerimizle belirtiriz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!