Soma Karaelmas Gazetesi

Stresi Çiğ Köfte Yiyerek Attılar

Stresi Çiğ Köfte Yiyerek Attılar
1.374 views
21 Ocak 2014 - 8:12

Fen Lisesi öğrencileri için Okul Aile Birliği tarafından çiğ köfte partisi düzenlendi. Okul Aile Birliği Başkanı Emine Barut ‘ 153 öğrencimiz 4 ay boyunca yoğun bir tempoda eğitim gördüler. Sınavlar arka arkaya geldi. Kendilerine ayıracak vakitleri kalmadı. Cuma günü son sınavlarına girdiler. Artık sınav stresinden bir nebze uzaklaşmaları için öğrencilerimizin de isteği üzerine çiğ köfte partisi yapmayı uygun gördük. Öğrencilerimize “ne yapalım” dedik. Onlarda “çiğ köfte” istediler. Okul yönetimimizin onayı ile Okul aile birliği olarak çiğ köfte ayran ikramında bulunuyoruz. Ayrıca Cumartesi günü de Bursa Uludağ gezisi düzenlendi. 55 öğrencimiz Uludağ’a giderek gönüllerince eğlendiler.’dedi. Okul Aile Birliği yönetimi Raziye Metin, Gül Mutlu, Birgül Şimşek ise Okul yönetimine gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ettiler.
‘Aynı Çatı Altında Olmamız Eğitime Engel Değil’
   Okul Müdürü Sadettin Uysal ise ‘ Anadolu Öğretmen Lisesi ile birlikte aynı çatı altında olmak aslında bahsedildiği kadar da zor değil. Çocuklarımız uyumlu bir biçimde eğitimlerine devam ediyorlar. 80 öğrencimiz Soma dışından gelerek burada eğitim sürdürüyor. 73 öğrencimiz ise Soma’nın çeşitli yerlerinden geliyorlar. Bizim en büyük problemimiz ise pansiyon sorunu. Bu sorunu da Soma Belediyesinin verdiği bina ve Anadolu Öğretmen Lisesinin erkek pansiyonunu kullanarak çözümlüyoruz. Aynı çatı altında bir aile olarak eğitimlerimizi sürdürüyoruz.Tabi ki bir takım zorluklar oluyor. Bununda üstesinden geliyoruz. Çocuklarımız bahçeye inmeye fırsat bulamıyorlar. Bulundukları kattan ise nadir alt katlara iniyorlar. Ders aralarında öğretmenlerine anlamadıkları konuları sormak için sürekli öğretmenler odasında bulunuyorlar. Öğretmenlerimiz ise bu durumu gurur verici olarak değerlendiriyor. Tam bir aile uyumu ile eğitim öğretimlerimiz devam ediyor.’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!