https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

STK bilgilendirildi

STK bilgilendirildi
1.216 views
08 Haziran 2016 - 7:48

Hava kirliliğinin önüne geçilmesi için Termik Santralda yapılan son çalışmalar ile ilgili sivil toplum kuruluşlarına bilgiler verildi.

Soma’da son yıllarda artan hava kirliliğine karşı örgğtlenen Sivil Toplum örgütleri ile bir araya gelen Soma Termik yetkilileri yapılması gerekenleri geçtiğimiz Ocak ayında bir araya gelerek masaya yatırmıştı. Toplantının 2.si yine Soma Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya katılan Sivil Toplum kuruluşlarına 5 aylık süre içinde yapılan çalışmalar anlatıldı. Elektrofiltrede yapılan çalışmalar anlatıldı. Periyodik bakım:3 ayda bir yapılan işler. Ünite duruşlarında: Her duruşta yapılan çalışmalar. Elektrofiltre içerisine girilerek kopmuş olan parçaları yenisiyle değiştirilen çalışmalar.

İşletmesel Çalışmalar; İşletme paremetreleri göz önüne alınarak mevcut sistemin en iyi şekilde çalıştırılabilmesi için bakım onarım çalışmaları yapılmıştır. Çevre mevzuatına göre günlük ortalama sınır değer 100mg/Nm3 tür. Yapılan çalışmalar neticesinde toz değerleri toz değerleri 150mg/Nm3 den ortalama günlük 50 mg/Nm3’ün altına düşürülmüştür.

Toplantıda açıklama yapan Soma Termik Üretim Direktörü Mehmet Öksüzler ‘Ocak ayında yaptığımız toplantı sonrasında konuyu ciddi bir şekilde inceleyerek neler yapabileceğimizi konuştuk. Soma B Termik Santrali, devir tarihi itibariyle önemli boyutlarda rehabilitasyon yapılması gereken bir durumdaydı. Bir taraftan en yüksek seviye de üretim hedeflenirken, diğer taraftan da 1-6 üniteler bazında ve bütün teknolojik tesisler boyutunda rehabilitasyon çalışmalarına başlanmıştır. Soma’daki hava kirliliğinin yaşanmaması benimde tek isteğim. Santralimizde kül tutucuları ve filtre takımı 2019 yılında yapılacak diye bir olay yok. Biz her ne kadar 2019 dediysek de bu tarihten önce yani 2016 yılı sonunda bacaya filtre takımının sözleşmesini gerçekleştireceğiz. Biz her şeyin güzel olmasını istiyoruz. Bu işinde Avrupa standartları ölçüsünde olmasını istiyoruz. Biz Somalıları ve Soma’yı çok seviyoruz. Biz paradan önce insan sağlığı ve doğanın korunması için varız. Kısa zamanda yani bu yıl içinde filtreleri yapacağız. İhaleyi önümüzdeki aylarda yapmayı planlıyoruz’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!