Soma Karaelmas Gazetesi

SOTİDER’den Basın Açıklaması

SOTİDER’den Basın Açıklaması
2.535 views
11 Aralık 2013 - 7:51

Soma Taşeron İşçileri Derneği (SOTİDER) Başkanı Emin Kara yaptığı basın  açıklamasında şunları söyledi.
Dernek Başkanı Kara, “Basın ve yayın organlarında şahsım ve Başkanlığını yapmış olduğum Soma Taşeron İşçiler derneğin adının gündeme gelmesi, siyasete malzeme yapılması taşeron işçilerini üzmektedir.
Soma taşeron işçileri derneği olarak hak ve adaletin, işçi kardeşlerimizin çalışma koşullarını iyileştirilmesi yönünde ki mücadelemiz aşikar dır.
Defalarca duyurular yaparak hiçbir siyasi oluşumun güdümü altında olmadığımızı, Söylemlerimizde ve eylemlerimizde anlattık Taşeron İşçileri olarak kapımızın bütün siyasi partilere açık olduğunu tekrar ifade ediyoruz, Somada ekmeğini Bin bir zorlukla kazanan taşeron işçileri olarak, tüm siyasi otoriteden bu haksız adaletsiz düzenin iyileştirilmesi, yönünde bir hareket bekliyoruz. Bizlerin üzerinden boş laflarla vakit geçirmenin yerine nasıl faydalı oluruz ne yapabiliriz sorusunun sorulmasını kul hakkının ayyuka çıktığı bu zamanda bir nebze olsun derdimize derman olmalarını dile getiriyoruz.
Taşeron işçileri dernek olarak yapılanırken her kesim ile görüşmelerde bulunmuştur. Bu yolda en gür sesi ve desteği Gökhan Özgür Zırhlı Arkadaşımız vermiştir. SEAŞ’ta gelişen olayları ilk soma gündemine taşıyan da bu arkadaşımız olmuştur. Bazı kesimler Gökhan Özgür Zırhlı Hakkında yazılarında yalan beyanda bulunduğunu dile getirmişlerdir.
Sayın Erol Saygılı ve yönetimi derneğimizi yerinde ziyaret etmemiş ve hayırlı olsun dileklerini ve desteklerini hiçbir zaman için dile getirmemiştir. Sayın Erol Saygılı Başkanı bulunduğu parti teşkilatının gençlerinin Başkanı olmadığını tüm Soma’da yaşayan her görüşten insanın da başkanı olduğunu hepsini kucaklayacak atılımlarda bulunmasını her görüşü oturup dinlemesini, Gençlerin içine karışmasını böyle yapmasının en erdemli davranış olduğunu dile getiriyoruz.
     SEAŞ’ta yaşanan olayları şöyle tekrar hatırlatmak istiyorum.
Cumhurbaşkanlığına yapılan, şikayetlerle ile başlayan soruşturmada ilk Baş müfettiş ataması yapılmıştır ve müfettiş görevden alınmıştır. Süreç adli ve merci makamlarca incelenmektedir. Süreç çok hassas bir şekilde ilerlemekte olup 2. defa baş müfettiş görevlendirilmiştir, bahsi geçen soruların muhatabı olmayan,
Sayın Genel Müdürümüz Nuri Şerifoğlu’nun kendi göreve gelmeden önce yaşanan bu olayların basına yansıması sonucu vakit Kaybetmeksizin sürece hassasiyet göstermiştir, bizde genel müdürümüzün göstermiş olduğu ilgi ve alakaya basın yolu üzerinden teşekkürlerimizi dile Getirdik.
Geçtiğimiz Günlerde basında yer alan Seaş ta yaşanan olayların asılsız olduğu yönündeki basın açıklamasını yapan Adalet ve Kalkınma partisi Gençlik Kolları başkanı Sayın Erol Saygılı ile SEAŞ’ın konu olduğu haberler hakkında bir bilgi alış verişi yapmadık, Bu nu tüm kamu oyuna sizin aracılığınız ile duyurmak istiyorum” dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!