https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Sosyal Projelere Polyak imzası

Sosyal Projelere Polyak imzası
29 views
27 Haziran 2022 - 6:52

Soma ve Kınık’ta sosyal sorumluluk projelerine büyük destek veren Polyak Eynez A.Ş. 3 bin çalışanı ile büyük bir aile olarak gönülleri fethetmeye devam ediyor.

Soma Linyit havzasında, İzmir’in Kınık ilçesi sınırları içinde faaliyet gösteren Polyak Eynez A.Ş. çıkardığı yeraltı cevherleri ile bir yandan istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlarken diğer yandan da Kınık ve Soma bölgesinde sosyal sorumluluk projelerine verdikleri destekle büyük takdir topluyor.
Fiba Grubu ve Polat Madencilik ortaklığı ile 2014 yılında faaliyete başlayan Polyak Eynez A.Ş., Kınık ve Soma bölgesinde bölge insanına sağladığı desteklerle gönülleri fethetti. Çevresinde bulunan birçok köyün ihtiyaçlarını da tespit eden Polyak Eynez, eksikliklerin büyük çoğunluğunu da giderdi.
Kınık ve Soma bölgesinden ağırlıklı istihdam sağlayan Polyak Eynez, bugün yaklaşık 3 bin çalışanlı büyük bir aile ve Türkiye’nin en derin yeraltı linyit madeni olarak da çıkardığı cevherlerle geleceği aydınlatırken, Türkiye’nin enerji açığına da büyük katkı sağlıyor.

Eğitim ve Öğretime Büyük Destek

Eğitim öğretime de büyük önem veren Polyak Eynez, Kınık ilçesinde eğitim öğretim yılı başında ana sınıfı, ilkokul ve özel eğitim ihtiyacı olan çocukların eksik olan kitap ve gelişim materyalleri belirleyerek destek sağladı.
Ayrıca yaptığı destek ve bağışlarla onlarca öğrenciye ulaşan Polyak Eynez A.Ş., çevre köylerdeki öğrencilere servis hizmeti ile eğitim veren okulların hizmet binalarının fiziki ihtiyaçları içinde yer alan inşaat, tamir-bakım, tadilat, badana-boya gibi taleplerini de geri çevirmedi.
Polyak Eynez, Fiba Gönülleri iş birliği ve Hüsnü M. Özyeğin Vakfı aracılığı ile Bingöl ve Ağrı’da yurt ve okullara kitap bağışında bulundu.
Polyak Eynez A.Ş., Soma Yunus Emre İmam Hatip İlköğretim Okulu’na spor malzemesi bağışında bulundu. Soma Yunus Emre İmam Hatip İlköğretim Okul öğrencilerinin tenis eğitimleri için ihtiyaç duydukları, tenis topu ve file gibi tenis sporu malzemeleri Polyak Eynez A.Ş. tarafından temin edilerek okula teslim edildi.
Polyak Eynez A.Ş., Millî Eğitim Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı iş birliği ile başlatılan “Çevre Dostu 1000 Okul” projesi kapsamında yer alan Kınık Şehit Sezai Geçgin İlkokulu düzenlenen çevre etkinliğine katıldı. Millî Eğitim Bakanlığı’nın ‘Temiz Okul ve Temiz Enerji’ çatısı altındaki bir alt proje olan ‘Çevre Dostu 1000 Okul Projesi’nin Kınık’ta pilot okulu olan Şehit Sezai Geçgin İlkokulu’nda, çocuklarda çevre bilinci ve çevre farkındalığı oluşturmak için gerçekleşen etkinlikte, Polyak Eynez A.Ş. Çevre Mühendisleri tarafından çevre bilinci ile ilgili çocuklara seminer verildi.

Polyak Eynez A.Ş.’den Çocuklara Karne Hediyesi
Polyak Eynez A. Ş, Kınık ve Soma’da ilköğretim öğrencileri için karne hediyesi olarak tiyatro gösterisi düzenledi.
Uygur Sanat Çocuk Tiyatrosu tarafından “Burnunu Kaybeden Palçayo” isimli çocuk tiyatrosu Kınık ve Soma’da 3 gün 6 seans sahnelenerek 1500 ilköğretim öğrencisi ile buluştu.
Kınık Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda sahnelenen oyun öncesi Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer tarafından Uygur Sanat Tiyatroları Genel Yayın Yönetmeni Süha Uygur’a hediye takdim edilirken, Polyak Eynez A.Ş.’ye ve tiyatro ekibine de teşekkür edildi.
Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Mustafa Okdemir Konferans Salonunda da 2 seans sahnelenen oyun 500 öğrenciye keyifli anlar yaşattı.
Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak ile Polyak Eynez A. Ş. Genel Müdürü Serkan Bahçekapılı, İnsan Kaynakları Koordinatörü Lerzan Erkan Yamaner de öğrencilere eşlik ettiler. Başkan Tulup, Çakmak ve Bahçekapılı tarafından Süha Uygur ve Ekibine çiçek ve hediye takdim edilerek teşekkür edildi. Başkan Tulup çocuklar için düzenlenen tiyatro etkinliği için Polyak Eynez A.Ş. ‘ye teşekkür etti.

Spor ve Gençlik Faaliyetleri

Gençleri de unutmayan Polyak Eynez, birçok sportif faaliyete verdiği sponsorluk desteği ile gençlerin ve amatör kulüplerinde yanında oluyor.
Somaspor Taekwondo Takımının Sivas ve Uşak illerinde gerçekleşen ulusal mücadelelere katılan sporcu ve antrenörleri için kıyafet, ulaşım ve konaklama desteği veren Polyak Eynez başarılı sporculara öğrenim bursu desteği de sağladı.
Soma’da, 14-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Soma Kaymakamlığı, İlçe Spor Müdürlüğü, Soma Belediyesi ve Soma Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Darkale Doğa Sporları Şenliğine Polyak Eynez sponsorluk desteği verdi. Sporcular için 500 adet dijital forma temin edildi.

Şirket tarafından, Kınık Belediyesi iş birliği ile Kınık Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Merkezi (SAYEM) bünyesinde Sanal Gerçeklik ve Teknoloji Sınıfı açıldı.

Kınık Belediyespor’a Büyük Destek

Bu yıl Bölgesel Amatör Lig (BAL) 9. Grupta mücadele eden Kınık Belediyespor Futbol Takımının ana sponsoru olan Polyak Eynez kulübe büyük destek verdi.
Polyak Eynez, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası kapsamında Kınık’ta gerçekleşen gençlik organizasyonları içinde sponsorluk desteği verdi.

Ramazan Ayında İhtiyaç Sahipleri Unutulmadı

Polyak Eynez bu yılda Ramazan’da ihtiyaç sahiplerini unutmadı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile 5 bin kişilik iftar menüsü bağışı yapan Şirket, yine İzmir Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile bin aileye Ramazan Paketi ulaştırdı.
Kınık Belediyesi aracılığı ile de iftar programlarına 9 bin 500 kişilik iftar menüsü bağışlanırken ilçede bin 500 ihtiyaç sahibine Ramazan alışveriş kartı ulaştırıldı.

“HERŞEY KAAN EFE BEBEK İÇİN”

Polyak Eynez, Bergamalı SMA Tip 1 Hastası Kaan Efe Bebek için düzenlenen yardım kampanyalarına destek verirken Kınık’ta Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Kaan Efe Bisiklet Turu etkinliğinin sponsoru oldu.
Kaan Efe Bebek için farkındalık oluşturmak için düzenlenen bisiklet turu etkinliğine katılan gençlere Polyak Eynez tarafından temin edilen 30 adet bisiklet hediye edildi. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer bisiklet turuna sponsor olan Polyak Eynez’e teşekkür etti.

Anneler İçin Kınık Belediyesi – Polyak Eynez İşbirliği

Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında Kınık Belediyesi Sakız Adası tesislerinde anneler günü programın da Polyak Eynez desteğiyle seminer verildi.
Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer’in de katıldığı programda Polyak Eynez A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü Lerzan Erkan Yamaner tarafından Evde Güvenli Yaşam semineri verildi.
Seminerde, evde meydana gelen kazalanma olayları ile ilgili bilgiler veren Yamaner, İlk yardımın önemine değinerek, evdeki kazalanmalara karşı en büyük koruyucunun “dikkat” olduğunu vurguladı. Programın sonunda katılımcılara hediyeler verilerek anneler günü kutlandı ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Üniversitelerle İş Birlikleri Takdir Getirdi

Polyak Eynez A.Ş. birçok üniversite ile de iş birliğine imza atıyor.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Üniversite- Sanayi iş birliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİTEM), MCBÜ Teknoloji Bölgesi ile Manisa Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen IV. Ulusal Üniversite-Sanayi İşbirliği, Ar-Ge ve İnovasyon Kongresi’nde Polyak Eynez’e Mesleki Eğitim’de İstihdama Yönelik katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.
Hacettepe Üniversitesi tarafından 16-18 Mart tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen Hibrit Kariyer Fuarına katılım sağlayan Şirket burada onlara öğrenciye ulaşarak onlar için kariyer fırsatlarını sundu.
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Ege Üniversite ev sahipliğinde 19 Üniversite ve 500’ün üzerinde firmanın katılımı ile 21-22 Mart tarihlerinde gerçekleşen Ege Kariyer Fuarına ana sponsor olarak katılım gösteren Polyak Eynez A.Ş. fuar standında bine yakın öğrenciyi ağırlarken onları şirkette kariyer fırsatları hakkında bilgilendirdi.

İSG Faaliyetleri

İş Sağlığı ve Güvenliği temel değeri altında üst düzey teknolojik yatırımlar, dünya standartlarında çevre ve insan kaynakları yaklaşımları ile faaliyetlerini sürdüren Polyak Eynez A.Ş., sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyor.
Bu çalışmalar kapsamında işletme sahası içinde bir maden eğitim ocağı kuran şirket, yeni işe girişlerde Polyak Eynez’de tiyatro gösterileri de sergilendi. Güven Usta ile Vardiya öyküleri 2 gün boyunca madenciler ile buluştu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSG Genel Müdürlüğü ile Avrupa Birliği tarafından Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi (MİSGEP) kapsamında “Güven Usta ile Vardiya Öyküleri isimli interaktif oyun Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik A.Ş. Kınık işletmesinde sahnelendi.
İSG alanında çalışanlarının eğitimine büyük önem veren şirket tüm İSG konularında çalışanlarına yüz yüze eğitimler verirken, eğitim kurumlarından da sertifikalı eğitim hizmeti desteği alarak çalışanların eğitim ve gelişimlerine katkı sağlıyor.
Yeni iş başı yapan yer altı personelleri için de işletme sahası için de bir eğitim ocağı kuran Polyak Eynez A.Ş. tüm iş başı eğitimlerini tamamen donanımlı bu ocakta veriyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!