Soma Karaelmas Gazetesi

“Son Acımızda Termik Santralimizin Özelleştirilmesi Olmasın”

“Son Acımızda Termik Santralimizin Özelleştirilmesi Olmasın”
1.948 views
30 Aralık 2014 - 9:14

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Aday Adayı Abdullah Saka, Soma B Termik Santrali’nin özelleştirilmesine karşı çıkan Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) çalışanları ve Tes- İş Sendikası Soma Şubesi yönetiminin SEAŞ önünde kurduğu direniş çadırını ziyaret etti.

Milletvekili Aday Adayı Abdullah Saka, B Termik Santrali’nin özelleştirilmesine karşı çıkan Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) çalışanları ve Tes- İş Sendikası Soma Şubesi yönetiminin SEAŞ önünde kurduğu direniş çadırını ziyaret eden Saka,“ 2014 yılında çok büyük acılar yaşadık. Son acımızda termik santralimizin özelleştirilmesi olmasın.Termik Santralimiz kamu eli ile çalışır ve buradaki işçi arkadaşlarımızın huzursuzluğu ortadan kalkar. Devlete kar ve vergi olarak burada bura da enerji üretmeye devam eder” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Aday Adayı Abdullah Saka, “ Soma’daki termik santral, stratejik öneme haiz bir kamu iktisat teşekkülüdür. Bu kamu iktisat teşekkülün de bugüne kadar Türkiye’nin %7’den şimdide %5’lere yakın elektrik enerjisini üreten bir karlı bir işletme. Soma’daki yeraltı zenginliğimiz kömürün değerlendirildiği bu termik santralin özelleştirilmesi şuanda hükümet tarafından kamuoyuna gündeme alınmış bir durumda. Bugüne kadar yapılan Türk Telekom, Tüpraş, Seydişehir alüminyum, Tekel gibi Türkiye’de birçok karlı işletmenin satıldığı gibi ve bu satışlarından sonraki iki yıl,üç yıl gibi bir sürede özelleştirme sonucu alınan bir firmaların o paralarını hemen denkleştirdiği gibi Soma’daki termik santralimizde  aynı kelepir fiyata satılarak belki de birilerine peşkeşe çekilecek. Soma’da ekonomik hayatını Termik santralinde çalışan bütün işçilerimiz ve Soma’da yapılan alış-verişlerle bir ekonomik canlılık getiriyor. Burada devletin çalıştırdığı bu işletmede iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alınarak bura da iş kazalarının en az olduğu bir yerde yıllardır birçok insanımıza iş ekmek kapısı ve Türkiye’nin de elektrik enerjisini üretmiş bu işletmenin satılışının durdurulması konusunda santral çalışanları ve Tes- İş Sendikası yönetim ve üyeleri burada bir direnç gösteriyorlar. Termik Santralimiz inşallah kamu eli ile çalışır ve buradaki işçi arkadaşlarımızın huzursuzluğu ortadan kalkar. Devlete kar ve vergi olarak burada bura da enerji üretmeye devam eder. Umarım hükümet bu konu ile ilgili geri adım atar. 2014 yılında çok büyük acılar yaşadık. Son acımızda termik santralimizin özelleştirilmesi olmasın. Burası devlet eliyle çalıştırılsın” şeklinde konuştu.

“Yeni Bir Termik Santrali Kurulmasından Yanayız”

Soma’da yeni bir termik santralin kurulmasından yana olduğunu belirten Saka, “ Zeytin ekim yerlerinin dışında bir yere bir termik santral daha kurularak Soma’da istihdam alanları yaratılsın, yerin altındaki kömürümüzde çıkarılsın, işsiz gençlerimize yeniden istihdam yaratılmaya çalışılsın” dedi.

Tes- İş Sendikası Soma Şubesi Başkanı Bedri Demiraslan ise, CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Abdullah Saka ve yönetimine destek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!