https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’yı 15 yıl geriye götürdü

Soma’yı 15 yıl geriye götürdü
1.673 views
26 Eylül 2017 - 8:50

Büyükşehir Belediyesi’nin Soma ile ilgili hiçbir projesi olmadığını belirten Ergene uygulanan tüm projeler benim projelerim dedi. Ergene ‘Yatırım yapıyoruz diye Soma’yı 15 yıl geriye götüremezsiniz.’dedi.

Büyükşehir’in Soma’ya özgü hiçbir projesi olmadığının altını çizen Ergene ‘Otopark sorunu ilçe Belediyesinin değil, Yeni Büyükşehir yasası ile beraber bu görev Büyükşehir Belediyesine ait. Ama Büyükşehir Belediyemiz Soma’da ortaya koydukları hiçbir proje ortaya koymadıkları gibi otopark ile de ilgili önerileri yok. Yatırım programları da yok. Olsa Büyükşehir Belediye Meclisinden haberdar olurduk. Dikkat edin 3,5 yıl geçti, şuana kadar Büyükşehir Belediyesinin Soma halkına sunduğu veya sunmayı planladığı hiçbir özgün projesi yok. Yürüyen projelerin tamamı Soma Belediyesinin projeleridir. Başlamış işler, devam eden işler veya planlanmış işlerdir.

Şehirler arası otobüs terminali her şeyini ben yaptım açılışı onlara nasip oldu.

Atık su arıtma tesisi Avrupa Birliği projesi hibe projesidir. Her türlü detaylı çalışmalarını biz tamamladık. İhalesi Seçimden yapıldı. Büyükşehir Belediyesinin hiçbir katkısı yoktur. Bundan sonra işletmesi onlara aittir, inşallah düzgün yaparlar.

Prestij proje diye sunulan projeler, özellikle Atatürk Caddesinde yapılan düzenlemeler 7 trilyon harcandığı ifade edilmesine rağmen yatırımlar tam bir fiyaskodur. Yağan ilk yağmurda dükkanları su bastı. Yine ilk yardımlarına bizim Fen İşleri ekiplerimiz koştu. Ama önümüzdeki kış nasıl geçer bilmiyoruz. Büyükşehir Belediyemiz Soma için kendine ait hiçbir özgün proje ortaya koymamıştır.

Sıcak su projesi de böyledir, bizim başlattığımız işleri yaparken bile Soma halkını canından bezdiren yöntemler uyguluyorlar. Uzun aylar süren toz toprak pislik içinde Soma halkını yaşamaya mahkum ediyorlar. Bunları halkımız yakından izliyor. Soma’nın geleceğine ilişkin attığımız adımları da engeller pozisyondalar. Doğalgaz ile ilgili engeller koyuyorlar. Ak Parti hükümeti nüfusu 20 binin üzerindeki şehirlere doğalgaz götürülmesini ön gördü ve bununla ilgili Botaş’a görev verdi. Biz dağıtım şirketleri ile irtibata geçtik. Belediye Meclisinden karar çıkarıldı. Büyükşehir Belediye Meclis gündemine dahi almadı. Ama açıklama yaparak kazdırmayacaklarını söylüyorlar. Bu şehrin önünü tıkayan anlayıştan vazgeçmeye davet ediyorum. Yazık olanın ne olduğunu Soma halkı ilk yağan yağmurda gördü. Harcanan 7 trilyona gerçekten yazık oldu. Gerekirse tekrar kazarak caddenin sağı ve soluna yağmur suyu kanalı döşemeden yapmasınlar. Biz bu filmi yoksa tekrar tekrar izleriz. Elindeki devasa kaynakları yerli yerince harcamak zorunda. Bir caddeye 7 trilyon harcıyorsanız her şeyi düşünmek zorundasınız. Prestij Caddesi diye pazarladığınız caddelerde dükkanları su altında bırakmaya mahkum edemezsiniz. Büyükşehir Belediyesinin Belediyecilik anlayışı Soma’yı 15 yıl geriye götürdü. Biz bu manzaraları 15 yıl öncesinden hatırlıyoruz. 15 yıl önce Belediyede kim vardı siz gayet net hatırlıyorsunuz. Soma Cadde ve sokaklar kazılı her yer yağmur yağdığında çamur içinde kalıyordu. Yatırım yapıyoruz diye 15 yıl geriye götüremezsiniz. Hükümetin aktardığı paraları, Vatandaşın ödediği vergileri vatandaşı sıkıntıya sokmadan yatırım yaparak değerlendirmeliyiz. Soma’da yaşayan vatandaşlar Belediye hizmetlerinden şikayet ediyorlar. Tüm şikayetler ise Büyükşehirin sorumluluğunda olan Belediye hizmetlerinden kaynaklanıyor. Bizler elimizden geldiği kadar sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz. Halkımızın yaşadığı rahatsızlıkları geçici de olsa ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Ama biz bir yeri yaparken diğer yer bozuluyor. Yine başladığımız noktaya dönüyoruz. Kendimi tecrübeli bir belediyeci olarak görüyor ve Büyükşehir Belediyesinde hizmet veren arkadaşları Belediyeci olarak iyi niyetle uyarıyorum. Böyle giderse bu işin sonu hüsran olur. Daha tertip ve düzenli çalışarak halkımızın sıkıntılarını gidermeleri lazım.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!