Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’ya Yüzme havuzu

Soma’ya Yüzme havuzu
181 views
10 Eylül 2021 - 6:19

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Soma Gençlik Merkezi yanına yapılacak olan 25 metre uzunluğunda 13 metre genişliğindeki yarı olimpik yüzme havuzu yaklaşık 5.5 milyon TL’ye mal olacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Soma’mıza Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu yapılacağını Belediye Başkanı Ali Tulup ve Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı duyurdu.
Belediye Başkanı Ali Tulup, “İlçemizin ihtiyacı olan yüzme havuzu Turgutalp Mahallemiz Gençlik Merkezi yanındaki 138 ada 1 parselde, 1.947 metrekare arsa üzerine yapılacak. Hazine’ye ait arsa yüzme havuzu yapılmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisi yapıldı’ dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Erol Saygılı, ‘Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Soma ilçemize Gençlik Merkezimiz yanındaki arsaya yapılacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu 1.40 metre derinliğinde olup, 25 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde ve 5 yüzme kulvarı bulunmaktadır.
Kapasite olarak 1 saatte 50 kişi aynı anda yüzebilecek.
1000 metre kare alan üzerine inşa edilecek olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun kapalı alan ise 800 metrekare olacak.
Erkek ve Kadın soyunma odaları, Engelli soyunma odaları, Personel odası olacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun maliyet yaklaşık 5.5 milyon TL olacak.
Soma’mıza bu yatırımı kazandıran Gençlik ve Spor Bakanımız Sn.Muharrem Kasapoğlu’na, bizlere destek olan başta AK Parti Manisa Milletvekilimiz Sn.Mehmet Ali Özkan’a, Kaymakamımız Sn.Fatih Akkaya’ya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sn.Yunus Öztürk’e ve Bakanlığımız ile Belediyemizin teknik ekiplerine teşekkür ederim.’dedi.
Başkan Tulup ve Saygılı, ‘İlçemize kazandırılacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuz hayırlı olsun’ sözlerine yer verdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!