https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Soma’ya yeni soluk gelecek’

‘Soma’ya yeni soluk gelecek’
1.151 views
17 Kasım 2017 - 8:31

‘Betonlaşmayacak’

MHP İlçe Başkanı Murat Maan, 13 Eylül Parkı ile ilgili gündeme atılan konulara açıklık getirdi. Soma için güzel projelerin olduğunu belirten Maan Bunların yapılabilmesi için Soma Belediyesinin destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Milliyetçi Haraket Partisi Soma İlçe Başkanı Murat Maan Çukurpark’ın betonlaşacağı, doldurulacağı ve çevrede bulunan esnafların mağdur edileceği gibi çıkan söylentilere cevap verdi.

‘Siyaset üzerinden ekmek, ekmek üzerinden siyaset olmaz’

MHP İlçe Başkanı Maan ‘Manisa Belediyesi Parkçılık anlamında ne yapmak istiyor ve ne yapıyor konularına açıklık getirmek istedik. İstasyonda parkımız yapıldı. Park yapılırken o bölgede yaşayan hemen hemen herkes ile mülakat yapıldı. Park orada yaşayan insanların ihtiyaçlarına göre yapıldı. Yeşillendirme ve çocuk parkı yapıldı. Çukur park ile ilgili de bazı söylentiler var. Doldurulacak deniyor. Böyle bir durum söz konusu değil. Ayrıca çevrede esnaflarımız var. Onların ekmeği ile oynanacak şeklinde söylentiler var. Bunlarda doğruyu yansıtmıyor. Kendileri ile görüşme yapıldı. Kendilerine bu yerler tekrar verilecek. Ama daha düzgün, hijyenik ve modern şekilde verilecek. Siyasi görüşleri ne olursa olsun kimsenin ekmeği ile siyaseti aynı kefeye koymamak gerekiyor. Siyaset üzerinden ekmek ekmek üzerinden de siyaset olmaz.

‘İlk defa objektif oldu’

Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin ilk defa objektif basın açıklaması yaptığını belirten MHP İlçe Başkanı Maan ‘Somamızın ileri gelenleri konu ile ilgili açıklama yaptılar. Özellikle Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin yaptığı basın açıklamasından da çok memnun olduk. İlk defa objektif ve güzel bir basın açıklaması yaptı. Çok haklı olduğu bir açıklaması oldu. ‘Sanıyorum Büyükşehir Belediyesi yeşili koruyacak bir belediyedir. Öyle olduğunu düşünüyorum’ dedi. Çünkü Soma’da bahçelerin betonlaştığı zaman neler olduğunu gördük. Orada yaşayan insanlara sorulmadığı zaman da ne olduğuna hepimiz şahidiz. Örnek İdman Sokak’tır. Mahalle halkı 3 defa Belediyeyi ziyaret ettiler. Artık camlarını açtıklarında far görüyorlar.’dedi.

‘Soma’ya dokunuş getirecek’

İlçe Başkanı Maan; Soma için güzel projeler var ve bunun için Soma Belediyesinin destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Maan ‘Çukur Park’a beton bina yapılmayacak. Ancak çocuklarımız için bir şeyler yapılması gerekiyor. Çocuklarını getiren anneler içinde bir şeyler yapılması gerekiyor. Bu yapılması gereken şey oranın ortamını bozmayan birşey olacak. Tuğla ve çimento olmayacak, Ahşap görünümlü prefabrik birşeyler yapılacak. Soma’ya dokunuş getirecek. ADD gibi derneklerin korunacağını düşünüyorum. Özellikle oraya ağaçlar kesilip katlı pazaryeri ve katlı otopark yapılmayacak. Manisa’da konuştuğumda ve projeye baktığımda ben bunları gördüm. Ekmeğini kazanan arkadaşlarla da görüştük onlar da memnun kaldı. Soma için çok güzel projeler var. Soma Belediyesi de bu projelere destek verdiği takdirde hepsi teker teker yapılacaktır. Hatalar tabiki olabilir. Ben istedim oldu şeklinde bir yaklaşım yerine ne yaparız şeklinde bir yaklaşım ile hareket ediliyor. Başkanımız Cengiz Ergün bir yere proje yaparken çok fazla soruyor, fikir alıyor ve bu fikirler doğrultusunda hareket ettiğinde de güzel şeyler ortaya çıkıyor.’dedi.

‘Böyle bir dernek olması çok üzücü’

Türkiye Cumhuriyeti’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir ülkede Atatürkçü Düşünce Derneği olmasının çok üzücü olduğunu belirten MHP İlçe Başkanı Murat Maan’13 Eylül Parkı içinde olan ADD daha ortada bir yerde olmalı. ADD’nin yerini bir çok insan bilmiyor. İsterim ki daha güzel bir binaya kavuşsun. İsterim ki Türkiye’de Atatürkçü Düşünce diye bir dernek olmasın. Türkiye’de Atatürkçü düşünceciler ve düşüncesizler diye ayıracak bir potansiyel olmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir ülkede Atatürkçü Düşünce Derneği var. Böyle bir derneğin var olması çok acı. Demek ki ihtiyaç varmış. Sonuna kadar Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olduğumuzu düşünen bizler ve ekibimiz her türlü desteğimizi vereceğiz.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!