Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’ya Yardıma Devam!

Soma’ya Yardıma Devam!
1.521 views
18 Aralık 2014 - 9:01

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği tarafından 301 şehit madencinin ailelerine dağıtılacak gıda kolileri Soma Kaymakamlığına teslim edildi.

13 Mayıs’ta yaşanan facianın ilçede büyük bir travmaya neden olduğuna işaret eden Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz; “Burası küçük bir İlçe ve maden bu ilçenin hayatı. Herkes birbirini tanır burada, o yüzden madenden çıkan her cenaze her evden çıkmış gibi ağır bir darbe vurdu ilçede yaşayanlara. Sadece hayatını kaybeden madencilerin aileleri değil, yaralı kurtulanların dışında şimdi işsiz kalan binlerce madencinin evlerinde  hem bu facianın şoku, hemde gelecek kaygısı birlikte yaşanıyor. Banka borçları, senetler ve iş olmayınca nasıl geçineceklerini düşünenler büyük stress içinde. Soma’ya elimizden geldiğince yardım yapmaya çalışıyoruz. Şehit madencilerin ailelerine dağıtılacak yardımlar, imza karşılığı Soma Kaymakamlığı adına Selami Özdemir’e, Kınık Kaymakamlığı adına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına Fatih Durmaz’a  teslim ettik. Ayrıca, Soma faciasının gerçekleştiği günden şuana kadar canla başla çalışan Değerli Kaymakamımız Sayın Bahattin Atçı’ya, teşekkürlerimi arz ederim”dedi.

Şehit madencilerin ailelerine dağıtılacak gıda paketlerinde 1 kilo sıvı yağ, 1 kg un, 1 kg domates salçası, 1 kg mercimek, 1 kg pirinç, 1 kg bulgur, 1 kg fasulye, 1 kg şeker, 1 adet margarin, 1 adet çorba, 1 adet tuz ve 2 kg makarna bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!