https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’ya Sihirli El Mi Değdi?

Soma’ya Sihirli El Mi Değdi?
1.743 views
09 Aralık 2013 - 8:08

Soma’da eğitim alanında büyük adımlar atılmaya başlandı. Daha bir kaç yıl öncesine kadar Milli Eğitim Bakanlığından ve devletten gerekli desteği alamayan Soma’ya sihirli el değmişe benziyor.
Hayırseverlerin katkıları ile yapılan okulların ardından Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin katkıları ile Soma’ya bir çok okul kazandırılmaya başlandı.
Son zamanlarda ise okul konusunda güzel gelişmeler yaşanmaya başladı. Naciye Evren İlköğretim Okulu ek binası yapımına kısa süre içinde başlanacak. Okula yapılması düşünülen ek binanın zemin etütlerinin Soma Belediyesi tarafından tamamlandığı ve Belediye Başkanı Hasan Ergene tarafından temeli atılması sözü verilen 24 derslikli okulun inşaatına kısa sürede başlanacağı belirtiliyor. 1,5 trilyon civarında bir kaynağında okul için aktarılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.
Ek binanın yapımına kısa sürede başlanmasını bekleyen Okul Aile Birliği üyeleri ve veliler ‘Geç kalınmış bir olay. Naciye Evren İlköğretim Okulu sınıfları oldukça kalabalık ve şehir merkezinde olan bir okul. Bu kadar geç kalınmayıp zamanında yapılması gerekiyordu’ diyorlar.
Soma’da eğitim alanında yapılan diğer çalışmalar ise gün yüzüne çıkmaya başladı. G Noktasına yapılması düşünülen Okulun ihalesinin Manisa’da yapıldığı ve 32 Derslikli olması düşünülen okulun kısa sürede başlayacağı ve önümüzdeki Eğitim öğretim yılına yetişmesi bekleniyor.
Tip Proje olarak Milli Eğitim Bakanlığı projesi olan okul Sanayi Devlet Hastanesi altında yapımına başlanan İmam Hatip Lisesinin bir benzeri olacak. G Noktasına yapılması düşünülen diğer okul olan Fen Lisesi için ise çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. G Noktası diye tabir edilen bölgenin eğitim kampüsü olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde ise gelen bir sevindirici haber ise Soma’da sevinçle karşılandı. Yurt dışında yaşayan Somalı bir iş adamı arsanın temin edilmesi durumunda Soma’ya güzel bir okul yapacağı sözünü verdiği belirtiliyor.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!