Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’ya Kaynak Aktarılmalı

Soma’ya Kaynak Aktarılmalı
1.440 views
14 Kasım 2013 - 7:54

Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı Protokol mensupları ile bir araya gelerek ‘Soma için ne yapabiliriz’i görüştü. Soma’nın bir çok konuda eksikleri olduğunu dile getiren Kaymakam Atçı ‘Soma Projeler konusunda eksik kaldığını görüyorum. Soma’ya kaynak aktarılabilmesi için ne gerekiyorsa yapmamız lazım’dedi.
Soma’da İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı. Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı başkanlığında yapılan toplantıya Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılıç, Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Daire Amirleri katıldı.
Soma Öğretmenevi’nde yapılan toplantıda, Soma’nın sorunları, yeni projeler, eğitim konuları  masaya yatırıldı.
İlk olarak Cumhuriyet ve Cenkyeri okullarının ihalesinin hala neden yapılmadığı ve sürecin  hangi  aşamada olduğu hakkında bilgi  alan  Kaymakam M. Bahattin Atçı, konuya hassasiyet gösterilmesini ve sorunun bir an önce  çözülmesini istedi.
Ayrıca G Noktasına yapılacak olan Fen Lisesine yardımlarından dolayı E.L.İ  Müessese  Müdürü Hakkı Duran’ın isminin  verilmesini teklif eden Kaymakam M. Bahattin Atçı desteklerinden  dolayı E.L.İ  Müessese  Müdürü Hakkı Duran’a teşekkür etti.

Soma Linyit Kapalı Spor Salonun olduğu yere yapılacak olan gençlik merkezi için yeterli ödenek olmadığını ve kaynak arayışı içinde olduklarını belirten Kaymakam M. Bahattin Atçı Kaynak yaratabilmemiz için yeni projeler ortaya çıkartmalıyız. Bu yüzden Avrupa Birliği’nden yeni projeler hayata geçirilerek alınan paradan hakkımız olan parayı  almak için yeni projelerin hayata geçirilmesi  gerektiği ve bunun en büyük örneği olarak Manisa’nın Demirci ilçesinin bu paydan  aldığı miktarı hatırlatan Kaymakam M. Bahattin Atçı, bir proje  ekibinin kurulmasını istedi ve bunun için gerekli tüm alt yapıyı  ve görevlendirmeyi  sizlere bırakıyorum, nereye gidilmesi gerekiyorsa gidilsin. Yeter ki projeleri kabul ettirilsin. Ne kadar çok  proje üretirsek o kadar çok şansımız artar.
30 Projeden  10 tanesi  kabul ettirirsek  bu bizim  için güzel bir  kaynak olarak geri  dönecektir. Bunun için devlet destekli Zafer Kalkınma Ajansından yardım alabiliriz.”dedi.
Her daire amirinden projelendirmeye yatkın bir isim isteyen Kaymakam M. Bahattin Atçı tek  tek daire  isim alarak  proje  ekibini kurdu.
Diğer bir konu ise 23-24 Kasım 2013 tarihlerinde ilçemizde yapılacak olan 1.Kademe Oryantiring Yarışmasının ilk ayağının yapılacağı ve bunun için ilçemize 1000 -1500  arası sporcunun geleceği  ve  gerekli barınma, gıda ihtiyaçlarının nasıl  ve kimler tarafından  karşılanacağı konusunda bilgi verilirken ilçemiz adına iyi bir  tanıtım olacağı konusunda fikir birliğine varıldı.
Son olarak da vatandaşlarının resmi işlerinin bir an  önce  görülmesi için görevlendirmeyi daire  amirlerine bırakan Soma Kaymakam M. Bahattin Atçı, ‘Vatandaş beklemesin. En ufak  görevlendirmeyi  bana sormaya gerek yok. Bana sadece kendinizle alakalı olan görevlendirmeler gelsin ve bilgi verilsin. Eğer  bilgim olmasını  düşünüyorsanız  şayet yazılı olarak, yüz yüze olmadı telefonla  haber verirsiniz. Bunun dışında personel  görevlendirmelerini siz daire amirlerine bırakıyorum’ dedi.
Atçı ‘Somamız da bizlerden para talebinde bulunmadan yapılan çok güzel işler var. Örneğin huzur evimizin çalışkan Müdürü Mustafa Öztürk gibi arkadaşlarımız var. Dilek Kuruçay’ın Spor Kompleksi için istemiş olduğu ödenek konusunda da değinen Kaymakam Atçı bu tesisinde yapılması içinde bir proje hazırlanmasını projeden gelecek para ile bu spor kompleksini yapalım 650 ile 700.000 TL civarında bir parayla bu komplesinde yapılacağı belirtiliyor’ diyen Kaymakam Bahattin Atçı buranın projesinin de Dilek Kuruçay tarafından yapılmasını istedi.  İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Akar toplantıda söz alarak ‘Köy yollarımızı asfalt yaptık. Fakat şu günlerde hızlı bir çalışma temposu içinde bulunan Orman Kesim Ekipleri kamyonlarla tomruk taşıyorlar. Tonajını da aşan kamyonlar yapılan asfaltları bozuyor. Bu bakımdan bunlarla ilgili önlem alınmasını istedi. Kaymakam Bahattin Atçı’da konuyla Garnizon Komutanı İbrahim Kılıç ve Orman Şefi Gökhan Beyin ilgilenmesini istedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!