Soma Karaelmas Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Somaspor’da Sular Durulmuyor

Somaspor’da Sular Durulmuyor
3.982 views
11 Ağustos 2014 - 7:10

‘Verilen Sözler Tutulmuyor, Halkın Tepkisi Giderek Büyüyor!’
Somaspor Eski Kulüp Müdürü Melih Yavaş gazetemize yaptığı açıklamasında, “Bir Somalı olarak ve Soma futboluna yıllarca hizmet etmiş biri olarak madenci şehitlerimizin hayatta olan kardeşlerinden ve akrabalarından tutunda, Soma halkıyla da konuşup dertleşiyoruz. Biraz karamsar bakıyorlar. Sizler düşünün; Sinan Vardar denilen kişi Soma’ya geliyor. Ama siyaseti kullanıyor, ama Gökhan Gür ile Hakan Demirkol’u kullanıyor ve takımı alıyor. Para var imkan var. Birde hayatında borçsuz devraldığı ilk kulüp. Öyle bir yönetim yapmış ki yıldızlar topluluğu tabi görüntüde.TFF dersen faciadan dolayı her türlü yardımı yapıyor. Gönderilen malzemede sınır yok. Şehitlerimizden dolayı gittiği her kapı açılıyor, her şey yolunda ama şunu bilmiyorlar ki, Soma halkı futbolu bilir ve gerektiği zamanda tepkisini ve göndermesini de iyi bilir.
Geçen sene ki grup finali oynayan kadrodan 1 kişi var. Takım komple değiştirildi, Soma’nın çocuğu bir tane yok. Ama onlara sorarsanız Soma’da oynayacak kapasitede adam yok. Sayın Sinan Vardar, Nejat Gürpınar ve bunları bildiği halde Soma’lı olup da, Somalıları ezdiren Gökhan Gür, Hakan Demirkol bakın sizlere sayıyorum; İsmail Kavruk (Manisaspor), Korhan Torbalı (Somaspordan Gitti Sındırgı Bld),Metin Şengül(Somaspordan Gitti Sındırgı Bld),Mert Yeşilçayır(Somaspordan Gitti Merzifonspor),Raşit Çakır(Sotesspor), Emre Ocak (Sotesspor), Murat Aksoy (Sotesspor) işte Soma’dan yetişmiş olanlar ve geçen seneki kadromuzda oynayanlar daha saymama gerek yok herhalde…Hele sen Nejat Gürpınar, Soma’lı çocuklarımızdan birine (derdini kapının ardından anlat) diye konuşamazsın. Bu lafı sana Soma’nın çocukları ve bizler yediririz.Sinan Vardar ve Nejat Hoca şu sözümü hele kulağınıza iyice sokun. 301 şehidimizin yakınlarının, işçi sınıfının ve Soma halkının onurlu mücadelesinin karşısında ne siz, ne başkaları hiç kimse duramaz ve bu memleketten geldiğiniz gibi gidersiniz. Hep de size yükleniyoruz ama doğruları söylüyoruz. Gerçi bu işlerdeki yanlışlar sadece sizlerin değil, takımı Sinan Vardar’a veren sanki kendine ait takımı veriyorlar ya Gökhan Gür ve Hakan Demirkol’dur. Ama Soma halkı ve işçilerimiz zamanı geldiğinde onlara da hesap soracaklardır.
Şimdi gelelim verilen sözlere….Sinan Vardar,Gökhan Gür, Hakan Demirkol,
Gürkan Ekren, Nejat Gürpınar ve ben hep beraber Dikili’de yemekteyiz. Sinan Vardar başlıyor konuşmaya diyor ki; “arkadaşlar sizler destek verirseniz ben varım, aksi halde yokum. Geçen sene Somaspor’da olan herkes aynı yerinde kalacak. stat çalışanları ,tesis çalışanları, altyapı hocaları, malzemeciler, şoför kimsenin ekmeğiyle oynanmayacak.” Konuşmalar mükemmel yemekteki herkes bunlara şahit. Şimdi gelelim sonuca, Kulüp Müdürü olarak ben yokum, stat çalışanlarından Serdar Ecevit Çakır,Niyazi Akkuş,Semih Yavaş yoklar. Malzemecilerden Mehmet Ata, Alt yapı hocalarından Şükrü Zenger, Seyit Çetinkaya yoklar. Eee tamamda beyler kimler var; Gürkan Ekren,Mustafa Kavruk,malzemeci Ercan Yılmaz,Şoför Cenk Beltekin de şu an SOMA HOLDİNG’ten maaş alıpta Somaspor’da görev yapanlar.İşte tablo ortada. Bu verdiğiniz sözleri yerine getirmediğinizi de Soma halkı biliyor. Siz Soma’ya acıları dindirmek için geliyorsunuz. Yok Soma’lı çizmesini çıkaran madenciden etkilenmişiniz,böyle duygu sömürüsü yaparak ve en kötüsü de verilen sözleri yerine getirmeyerek Soma’lı çocuklara ve Somaspor çalışanlarına sahip çıkmıyorsunuz. Ömer Hayyam’ın bir sözü var (Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı diye)
Gelelim Gökhan Gür ve Hakan Demirkol’a….bakın insanların ekmeğiyle oynamak ne kadar basit.Geçen seneki kadrodan ÖMERCAN diye stoper oynayan bir arkadaşımız vardı. Herkes çok iyi tanır, bir Soma’lı kadar mücadele eder, takımın sigortasıydı .Afyonspor’la iyi bir paraya anlaşmıştı. Fakat Gökhan Gür ve Hakan Demirkol seyirci liderlerinden Murat’ın yanına gidiyorlar Dikili’de, hatta seyircilerden buna şahit olan başkaları da var ve diyorlar ki; “Ömercan’ın işini hallet, Afyon’u bırakıp tekrar bize gelsin.Afyonspor ne verdiyse onu verelim” diyorlar. Murat’da Ömercan,ı arıyor ve “bizim için, seyirci için geleceksin” diyor. Ömercan’da daha sonra Afyonspor yönetimine diyor ki; “ben Soma’da çok mutluydum. özür dilerim.Sizden rica ediyorum, ben tekrar Somaspor’a dönmek istiyorum” diyerek uçak biletini alıyor.Aradan yarım saat geçiyor ve Gökhan Gür’den Ömercan’a gelen mesaj aynen şöyle; “kardeşim biz transferi kapattık, sen kendi işine bak”delikanlılığa bakın. Ömercan daha sonra Murat’ı arıyor ve diyor ki; “bunlar adam değil, yazıklar olsun 65.000 TL’ye anlaşmıştım AFYON’la. Somaspor’a ,Gökhan Gür ve Hakan Demirkol’a hakkımı helal etmiyorum.”Daha sonra benimle görüştü ve bana dediği de şu “Melih abi iyi ki bunların içinde durmamışsın bunlar delikanlı sözünün eri adam değiller. Şu an nerdeyim biliyor musun abi Uşakspor ile anlaştım. Afyon’un yarı fiyatına zarara bakar mısın abi hakkımı onlara helal etmiyorum. Allah’ından bulsunlar.” Evet alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste diyorum ve son sözüme geliyorum.
Sayın Sinan Vardar, Gökhan Gür, Hakan Demirkol, Nejat Gürpınar siz dördünüz karşınızda da biz Melih Yavaş,Ömercan, Mustafa Duran (Şehit kardeşi Sotesspor’da oynuyor) dördümüz sizinle her türlü medya ortamında, televizyon kuruluşunda doğruları ve yanlışları tartışmak adına, halkında izleyebileceği bir platformda hodri meydan diyoruz. Saygılarımla….”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!