Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’nın Tabletleri Tarihe Karıştı

Soma’nın Tabletleri Tarihe Karıştı
1.261 views
08 Mart 2014 - 8:18

Soma’ya geldi gelecek diye öğrencilerin dört gözle beklediği tabletler yolu bulamadı. Öğrencilerin merakla beklediği ve ne zaman gelece diye sürekli öğretmenlerine sordukları belirtiliyor.
5 yıllık bir proje olan Fatih Projesi kapsamında Soma’da tüm alt yapısını tamamlandı. Öğretmenler eğitimlerini aldı tek eksik ise öğrencilerin tableti kaldı. Öğrencilerin öğretmenlerine tabletlerimiz ne zaman gelecek sorusu üzerine cevap veremedikleri belirtiliyor. Edinilen bilgiye göre ise Soma’ya gönderilmesi planlanan tabletlerin ihalesinin iptal olduğu yeniden ihale yapılmasının ardından gönderileceğini belirtiliyor. Manisa’nın pilot bölgesi seçilen Akhisar öğrencilerinin ilk olarak faydalandığı tabletler bozulup yerine yenileri gönderilirken Soma hala nasibini almış değil. Soma’nın talihsizliği her geçen gün günyüzüne çıkmaya devam ediyor. Eğitimde sürekli ilerleme kaydeden SBS ve LGS’de başarılara imza atıp Manisa ilçeleri içinde 3. sırada yer almasına rağmen gerekli desteği bulamıyor. Soma’da yapılan okulların bir çoğu hayırsever ve Köylere Hizmet Götürme Birliği desteği ile yapılırken Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gerekli yardımı nedense alamadığı gözlerden kaçmıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!