https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma’nın Maden ve Enerji Tarihi yazılıyor

Soma’nın Maden ve Enerji Tarihi yazılıyor
1.220 views
24 Ocak 2018 - 8:48

Soma’nın tarihi ile ilgili birçok çalışmaya imza atan Eski Belediye Başkanlarından İsmail Ergün, yazdığı “Soma’nın Futbol Tarihi” adlı kitabının ardından bu kez de Soma’nın Maden ve Enerji tarihini kaleme aldı.

Soma tarihinin unutulamaması için Soma tarih kitaplarını yazan İsmail Ergün, bu kez Soma’nın Maden ve Enerji Tarihi’ni yazıyor. Ergün, yakın zamanda yaklaşık 400 sayfalık maden ve enerji tarihini kitap haline getirecek.

İsmail Ergün, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Demiraslan ile birlikte Belediye Meclis Salonunda basın mensupları ile bilgilerini paylaştı.

Tanıtımda konuşan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘ Daha önce de Soma’mız için çok önemli çalışmalara imza atan Belediye Başkanımız İsmail Ergün kendi belediye başkanlığı döneminde 2 cilt halinde Soma kitabını hazırlamış ve basımını gerçekleştirmişti. Bu Soma’mız için çok önemli kaynak kitap oldu. Devamını da getirmek bize nasip oldu. Başkanımız sağ olsun kitap yazımıyla ilgili gayretli çalışmalarını devam ettiriyor. Ve güzel eserlere de imza attı” dedi.

İsmail Ergün, “Önemli olan Soma’da yaşamak. Bunun yanında Soma ile ilgili tüm bilgilerini bir sonraki nesle aktarmaktır. Eğer kişinin kendisinde gelecek nesillere aktarılacak bir bilgi, belge ve fotoğrafları varsa, bu önemli değerleri kendisiyle beraber mezarına götürüyorsa, bu değerler bana göre bilgi, belge ve fotoğraf değil, bir çöpten ibarettir. Kitabımızın adı “Soma Maden ve Enerji Tarihi.” Soma nezdinde ilk defa bu kadar geniş kapsamlı maden ve enerji ile ilgili bir kitap meydana çıkardık. Sevgili kardeşlerim Mustafa Küçükkayapalı ve Rıza Köken’i de yanıma alarak, onlardan da faydalanmaya çalıştım. Gerçekten çok büyük katkıları oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yaklaşık 25 gün var basıma geçmesine. Kitap basılmadan önce Somalı vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize sesleniyorum; ellerinde maden ve enerjiyle ilgili ellerinde orijinal bilgi, belge ve fotoğraf varsa, lütfen bize aktarsınlar. Çünkü kitap basıldığında bir daha bunları aktarmamız zor oluyor. Büyük bir ihtimal kitabımız Şubat ayı sonu, Mart ayının başında basılacak. Yaklaşık 400 sayfadan ibaret olacak” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!